Do ostatnich sekund spotkania w Gdańsku był niewiadomą końcowy wynik, ale ostatecznie Lechia Gdańsk przegrała 1:3 z Piastem Gliwice. Nerwowa wiosna czeka Biało-Zielonych...

Trener Marcin Kaczmarek zdecydował się na wystawienie Flavio na pozycji numer 10, pozostawiając zarazem na ławce rezerwowych Jakuba Kałuzińskiego. Kontuzjowanego Sezonienkę zastąpił na skrzydle Conrado. Do kadry meczowej powrócił za to Christian Clemens...

Pierwsze minuty to sporo chaosu i optyczna przewaga gości. W 12. minucie znakomite dośrodkowanie z prawej flanki Ameyawa - z niezrozumiałych powodów nie dołożył głowy Kirejczyk, obdarowany skądinąd niesamowitymi warunkami fizycznymi, młody napastnik Piasta. 7 minut później wspaniały rajd Conrado, ale jego uderzenie z dość ostrego kąta, z odległości 10-12 metrów, zablokowany przez Mosóra. To był zresztą niezły fragment gry Lechistów, którzy przejęli inicjatywę, choć wiele z tego nie wynikało.

Mecz toczył się w tempie wolnym, a na boisku działo się mało. Próbował kierować grą Biało-Zielonych Flavio, ale raz po raz irytował niedokładnymi przyjęciami lub zbyt frywolnymi zagraniami do kolegów z zespołu. Nieźle funkcjonowała lewa strona - Pietrzak z Conrado, ale z pozytywów to tyle.

W 39. minucie uderza z dystansu Ameyaw, ale pewnie łapie piłkę Kuciak. Sporo mówi fakt, że tę sytuację z pierwszej połowy należy odnotować. W 42. minucie efekt przynosi akcja Pietrzak-Conrado, ten drugi wykłada piłkę na 5 metr Ilkayowi Durmusowi, a ten, słabszą, prawą nogą, choć to skrzydłowego Lechii nie usprawiedliwia, strzela ponad bramką... Dosłownie po kilku sekundach - Michał Chrapek oddaje strzał z 30 metrów, a piłka, identycznie jak w poprzedniej kolejce, odbija się od słupka, pleców Dusana Kuciaka i wpada do bramki Lechii... Jednobramkową przewagą gliwiczan zakończyła się pierwsza połowa.

Weszli nieco bardziej żwawo w drugie czterdzieści pięć minut zawodnicy Lechii. W 53. minucie precyzyjne wrzucenie piłki z rzutu rożnego przez Pietrzaka, po nim świetny strzał Gajosa głową, ale znakomita parada Placha nie pozwala Lechistom cieszyć się z bramki. W 58. minucie dośrodkowanie jednego z zawodników Piasta, Michał Chrapek głową zgrywa piłkę do Damiana Kądziora, a tego interwencją powstrzymuje Michał Nalepa. Sędzia Frankowski uznaje, po analizie VAR, że faulował środkowy obrońca Lechii. Do piłki pochodzi Patryk Dziczek, który znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i umieszcza piłkę w bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

W 77. minucie, po kilku minutach naprawdę smutnej gry Lechii, schodzi do środka pola Diabate i jest faulowany przez jednego z piłkarzy Piasta. Rzut wolny z odległości ok. 20 metrów - strzał Pietrzaka zablokowany przez gliwiczan, a dobitkę Nalepy przerzuca ponad poprzeczką Plach. Po chwili ponownie Nalepa, uderza ekwilibrystycznie przewrotką, ale, tak czy siak niecelne uderzenie Polaka, odbija lepszy dzisiaj ze słowackich bramkarzy. Ożywili grę Lechii Terrazzino i Diabate, ale na boisku wciąż znajdowali się hamulcowy Durmus i wybitnie dziś bezużyteczny Łukasz Zwoliński.

W 86. minucie strzał z dystansu Kubickiego - bardzo dużo miejsca zostawili mu piłkarze Piasta. Broni strzał Polaka Plach, ale odbija piłkę przed siebie, tam dopada do niej Nalepa i, niczym etatowy środkowy napastnik, dobija futbolówkę wprost do bramki! 4 minuty później zgrywa Nalepa, ponownie środkowy obrońca pod bramką rywali, do Terrazzino, a ten uderza sprzed pola karnego z woleja, ale ponad bramką Piasta... W ostatnich dosłownie sekundach spotkania ponownie Terrazzino i tak niewiele zabrakło, by piłka przeleciała przez ręce Placha... W ostatnich sekundach bramkę dla Piasta strzela jeszcze Chrapek i ustala wynik spotkania.

LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:3 (0:1)

86' Nalepa - 43' Kuciak (s), 63' Dziczek (k), 90+7' Chrapek

LECHIA: 12. Dusan Kuciak - 29. David Stec (63' 72. Filip Koperski), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloca, 2. Rafał Pietrzak - 7. Maciej Gajos (kpt) (72' 88. Jakub Kałuziński), 6. Jarosław Kubicki - 99. Ilkay Durmus, 28. Flavio Paixao (63' 33. Marco Terrazzino), 20. Conrado (72' 10. Bassekou Diabate) - 9. Łukasz Zwoliński

Piast: 26. Frantisek Plach - 22. Tomasz Mokwa, 4. Jakub Czerwiński (kpt), 2. Ariel Mosór, 14. Jakub Holubek - 16. Patryk Dziczek, 6. Michał Chrapek, 20. Grzegorz Tomasiewicz (82' 7. Jorge Felix) - 19. Michael Ameyaw, 27. Gabriel Kirejczyk (67' 24. Tom Hateley), 92. Damian Kądzior (82' 77. Arkadiusz Pyrka)