Cieszę się, że to co widziałem w okresie przygotowawczym przynosi efekty także teraz w lidze - powiedział po zwycięstwie w Pruszkowie trener Szymon Grabowski. Szkoleniowiec zaprosił też kibiców na przyszłotygodniowy mecz z Resovią. - Potrzebujemy Was - dodał. 

Przyjeżdżając do Pruszkowa cieszyłem się, że nie przyjeżdżam tu po raz pierwszy. Wiedziałem, na co przygotować mój zespol. Zespół Znicza jest bardzo poukładany i zdyscyplinowany. Moi zawodnicy wiedzieli, że nie mogą lekceważyć rywala. Widać było to od pierwszych minut. Dobrze weszliśmy w mecz. Po stałych fragmentach było duże zagrożenie. Mieliśmy przewagę. Dobrą robotę wykonywali nasi skrzydłowi, boczni obrońcy czy schodzące "8" i "10". Do przerwy powinniśmy pokusić się o bardziej okazałe prowadzenie. To jest nasza lekcja, którą musimy odrobić - rozpoczął Grabowski. 

Szkoleniowiec Lechii zwrócił uwagę na coraz lepszą grę ofensywną. Zaznaczył jednak, że wynik mógł być znacznie wyższy. - Cieszę się, że to co widziałem w okresie przygotowawczym przynosi efekty także teraz w lidze. Nie tylko gra skrzydłowych. Dzisiaj dobre zmiany dali też Sypek i Sezonienko. Obaj dużo akcji oskrzydlających. Jestem zadowolony z rywalizacji na poszczególnych pozycjach - przyznał.

W pierwszych minutach Lechia stwarzała spore zagrożenie po rzutach rożnych. - Przykładamy coraz większą uwagę stałym fragmentom. Teraz w każdym treningu nad nimi pracujemy. Wyglądało to dzisiaj bardzo dobrze, były dobrze i mądrze bite. Ale musimy być jeszcze mocniej skuteczni i bardziej konsekwentni.

Maksym Chłań bardzo dobrze wszedł w rundę wiosenną. Czy zdaniem trenera będzie on odgrywał kluczową rolę w nadchodzących miesiącach? - To jest retoryczne pytanie. Jestem bardzo zadowolony z Maksa. Bardzo mądre zachowanie, ale jestem zadowolony też z tego, jak dużą przewagę uzyskiwaliśmy. Prezentował się bardzo dobrze. To młody chłopak, ale stać go na bardzo wiele. On już przez dłuższy okres prezentuje się dobrze. Mam kilku zawodników, którzy poziom trzymają, a inni do niego dobijają. Oby tak dalej - zaznaczył.

Trener Grabowski zaprosił także wszystkich kibiców na nadchodzący mecz z Resovią. - Potrzebujemy Was, jak chyba nigdy do tej pory. Bądźcie z nami w poniedziałek - powiedział.

źródło: własne