Ariel Borysiuk jest bliski wypożyczenia do Lechii Gdańsk.

Borysiuk jest wychowankiem UKS TOP 54 Biała Podlaska, skąd w sezonie 2006/07 trafił do Legii Warszawa. W kadrze I zespołu oficjalnie zadebiutował w wieku 16 lat 4 miesięcy i 5 dni – 4 grudnia 2007 na Stadionie WP, podczas wygranego 2:0 meczu 6 kolejki fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy 2007/2008 przeciwko ŁKS Łódź. Stał się tym samym drugim najmłodszym – po Macieju Korzymie – piłkarzem w historii klubu, który wystąpił w oficjalnym spotkaniu. 23 lutego 2008 – mając 16 lat i 209 dni – w przegranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu 18 kolejki sezonu 2007/2008 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, zadebiutował w polskiej Ekstraklasie, zmieniając w 85 minucie Piotra Gizę. 19 kwietnia 2008 – licząc 16 lat 8 miesięcy i 21 dni – w 38 minucie wyjazdowego spotkania 26 kolejki sezonu 2007/2008 przeciwko Odrze Wodzisław Śląski zdobył swego premierowego ligowego gola, a tym samym pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla Legii, stając się jednocześnie najmłodszym strzelcem w historii klubu oraz drugim najmłodszym (po Włodzimierzu Lubańskim) w dziejach rodzimej ekstraklasy. Jego brat Rafał Borysiuk jest piłkarzem Orląt Radzyń Podlaski, występujących w III lidze. Łącznie w latach 2007-2012 rozegrał w barwach Legii Warszawa 132 spotkania, strzelając w nich 4 gole.

Transfer do Bundesligi

31 stycznia 2012 podpisał 4,5-letni kontrakt (ważny do czerwca 2016) z drużyną niemieckiej Bundesligi, 1. FC Kaiserslautern. Zainteresowane kluby nie ujawniły kwoty odstępnego. 5 lutego 2012 zadebiutował w barwach Kaiserslautern w meczu ligowym przeciwko FC Köln. Borysiuk w 35. minucie otrzymał żółtą kartkę po faulu na Mato Jajalo. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę arbiter spotkania Wolfgang Stark pokazał Arielowi w 40. minucie po faulu na swoim rodaku Sławomirze Peszko. Ostatecznie drużyna Kaiserslautern przegrała to spotkanie wynikiem 0:1 po bramce Roshiego.

Obecny sezon spędził na wypożyczeniu w rosyjskiej drużynie - Wołga Niżny Nowogród.