Przerwa na reprezentację nie oznacza, że w najbliższy weekend na murawę nie wybiegną piłkarze Lechii.

Swoje spotkania w Gdańsku będą rozgrywać drużyny rywalizujące w CLJ i LMJM.

Drużyna Juniorów Starszych występująca w Centralnej Lidzie Juniorów zmierzy się w sobotę z zespołem Miedzi Legnica. Biało-zieloni bardzo dobrze rozpoczęli wiosenne zmagania, odnosząc dwa pewne zwycięstwa z drużynami Gryfa Słupsk 2:0 i Piasta Gliwice 3:0. Warto również podkreślić, że młodzi Lechici mogą pochwalić się passą dziewięciu spotkań bez porażki. Cztery ostatnie natomiast rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Zespół Miedzi również rozpoczął rundę wiosenną od dwóch zwycięstw, pokonując Górnika Zabrze 1:0 i Zagłębie Lubin 2:0.

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli osiem punktów. Lechia z dorobkiem 31. oczek zajmuje dobrą czwartą lokatę i ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka myślą jednak o włączeniu się do walki o najważniejsze lokaty. Natomiast zespół Miedzi zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, mając tylko punkt przewagi nad kolejnym zespołem.

Pierwsze spotkanie rozegrane pomiędzy tymi zespołami w 5. kolejce było niezwykle ciekawe i zakończyło się zwycięstwem drużyny z Legnicy 4:2. Gole dla Lechii zdobyli wtedy Oskar Rynkowski oraz Mateusz Kaczyński.

Drużyna Juniorów Młodszych natomiast dopiero rozpoczęła grę w Lidze Makroregionalnej. Przed tygodniem zespół prowadzony przez Dominika Czajkę uległ w Gdańsku drużynie Wdy Świecie 0:2.

Niedzielny rywal również na inaugurację rozgrywek doznał porażki. Od drużyny Warty minimalnie lepsi okazali się zawodnicy AP Pogoni Szczecin.

20. kolejka Centralnej Ligi Juniorów: Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Sobota, 25 marca 2017, godzina 13:00, boczne boisku stadionu przy ulicy Traugutta 29

2. kolejka Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych: Lechia Gdańsk – Warta Poznań
Niedziela, 26 marca 2017, godzina 13:00, boczne boisku stadionu przy ulicy Traugutta 29