Młodzi piłkarze Akademii Lechii pokazali dzisiaj starszym kolegom z pierwszego składu jak gra się derby w Gdyni. Co prawda Arka zaczęła mocno, szybko doskakując do rywali, ale dobre przygotowanie taktyczne drużyny prowadzonej przez trenera Durasia pozwoliło wytrzymać początkowy napór gospodarzy.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Fantastyczna passa juniorów Lechii trwa w najlepsze

Występująca w grupie B ligi Makroregionalnej drużyna Lechii Gdańsk zdemolowała Chojniczankę Chojnice aż 9-0. Drużyna prowadzona przez trenera Czajkę podbudowana zeszłotygodniowym, bardzo ważnym, inauguracyjnym zwycięstwem z Polonią Leszno wyszła na mecz z zadaniem szybkiego narzucenia gościom swoich warunków.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Hokejowe zwycięstwo Lechii w Makroregionie

W weekend ruszyły rozgrywki Ligi makroregionalnej U-19 w Grupie B, w której występuje Młoda Lechia. Drużyna U-19 prowadzona przez tercet trenerów Kosznicki, Wiśniewski, Zieńczuk weszła w nowe rozgrywki w bardzo dobrym stylu, zwyciężając rówieśników z Leszna 2-1. Było to jedyne zwycięstwo gospodarzy w tej kolejce Ligi Makroregionalnej w grupie B.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Za nami 1 kolejka #makroRgrB - zwycięstwo młodej Lechii

Lechia rozgrywa obecnie najlepszy sezon od lat. Liderujemy w Ekstraklasie. W Pucharze Polski podopieczni trenera Stokowca zameldowali się już w półfinale rozgrywek, gdzie również osiągają bardzo dobry wynik. II skład ciągle kręci się w okolicy podium w IV lidze. Chłopcy z CLJ U-17 skończyli rozgrywki jesienne grupy B na III pozycji w tabeli za Lechem i Pogonią, juniorzy z CLJ U-15 skończyli jesienne zmagania na piątej pozycji.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Lechia U19 rozpoczyna sezon