Oprócz ważnego spotkania I zespołu Lechii w najbliższych dniach czekają nas emocje w niższych ligach. Z kim zmierzą się w ten weekend drużyny naszej Akademii?
 

W trzeciej lidze swoje kolejne spotkanie rozegra żeńska drużyna Lechii Gdańsk. Zawodniczki trenera Bandrowskiego tym razem pojadą do Stargardu, gdzie zmierzą się z drużyną Błękitnych Stargard. Rywalki biało-zielonych zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli. Z kolei rezerwy Lechii w pierwszym spotkaniu grupy spadkowej podejmą u siebie Jantara Ustka. 

W najbliższy weekend pogra też Centralna Liga Juniorów. Drużyna do lat 18 podejmie u siebie juniorów Śląska Wrocław, ich rok młodsi koledzy pojadą do Szczecina na spotkanie z tamtejszą Pogonią. W lidze do lat 15 czekają nas derby Gdańska – Lotos UKS Gdańsk podejmie Lechię na boisku przy ulicy Kazimierza Górskiego.

Szczegółowy terminarz spotkań Akademii:

III liga kobiet: Błękitni Stargard – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz.15:00

IV liga: Lechia II Gdańsk – Jantar Ustka, 16.05.2021 godz.11:00

Centralna Liga Juniorów U-18: Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław, 15.05.2021 godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-17: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-15: Lotos UKS Gdańsk – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz. 16:00

źródło: własne

Dodaj komentarz

Do Gdańska trafił w 2018 roku i od razu stał się jednym z najbardziej wyróżniających się juniorów Lechii Gdańsk. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w rodzinnej Ostródzie, a dzisiaj przebywa na wypożyczeniu w drugoligowej Bytovii Bytów, gdzie na boisku spędza coraz więcej minut. Zobaczcie, co utalentowany zawodnik powiedział nam w niedawno przeprowadzonym wywiadzie.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Kacper Sezonienko – talent rozkwitający w Bytowie

Lechia Gdańsk to nie tylko pierwsza drużyna i rezerwy. To także utalentowani juniorzy, grający w rozgrywkach na różnym szczeblu. Jednym z nich jest Krystian Okoniewski reprezentujący drużynę U-18.

Piętnastolatek trafił do Gdańska półtora roku temu i jest dzisiaj jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników akademii. Na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów, w której regularnie zdobywa bramki. Krystian jest także często powoływany do juniorskich reprezentacji Polski. Okoniewski jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców w CLJ. Niedawno podpisał z Lechią swój pierwszy profesjonalny kontrakt, a dzisiaj zdecydował się odpowiedzieć nam na kilka pytań.,

Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną?

Moja droga zaczęła się, kiedy miałem 7 lat. Moim pierwszym klubem była Olimpia Miączyn, później w wieku 10 lat trafiłem do Hetmana Zamość. Grałem tam cztery lata, a w lutym 2019 roku wylądowałem w Gdańsku. Od tamtej pory reprezentuje juniorskie drużyny Lechii.

Kto jest twoim piłkarskim idolem?

Nie mam jednego autorytetu. Staram się podpatrywać wszystkich zawodników grających na mojej pozycji. Wzoruję się na wszystkich piłkarzach, którzy krają na najwyższym światowym poziomie.

Co jest twoim głównym celem na obecny sezon?

Chciałbym strzelić jak najwięcej bramek w CLJ.

Co czujesz, kiedy zdobywasz gola?

To jest niesamowite uczucie. Zwłaszcza wtedy, kiedy gra się ze starszymi kolegami. Zawsze jestem bardzo szczęśliwy, kiedy trafie do siatki.

Czy wiążesz swoją przyszłość z Gdańskiem?

Jak najbardziej. Bardzo chciałbym zostać w Gdańsku i grać w Lechii. Zobaczymy jednak, co przyniesie przyszłość, póki co skupiam się na bieżących rozgrywkach.

źródło: własne

Dodaj komentarz

Po najdłuższej chyba zimie bez rozgrywek w historii, przedłużonej przez koronawirusa nadchodzi wyczekiwany przez młodych adeptów piłki nożnej nowy sezon 2020/2021. Lechia Gdańsk wystawi swoje piłkarki i piłkarzy w 9 kategoriach wiekowych: U-23, III Lidze Kobiet, CLJ U-18, CLJM U17, CLT U-15, C1, C-2, D-1, D-2, E-1, E-2 oraz w najmłodszej grupie naborowej U-9.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Juniorzy Lechii Gdańsk przed sezonem 2020/21