Kolejny puchar do klubowej gabloty przynieśli w ciągu kilku dni młodzi piłkarze Akademii Lechii Gdańsk z rocznika 2014. Wychowankowie trenerów Józefa Gładysza i Zdzisława Puszkarza po wygraniu w ubiegły piątek Młodzieżowych Klubowych Mistrzostw Gdańska tym razem triumfowali w rozgrywanym na Polsat Plus Arena turnieju InvestGDA Cup 2022.

Czytaj więcej: Akademia Lechii Gdańsk 2014 zwycięzcą turnieju InvestGDA Cup 2022!

 

Za nami weekend obfity w spotkania biało-zielonych drużyn. Oprócz meczu pierwszego zespołu w Lubinie grała także Akademia. Jak zaprezentowały się nasze drużyny?

Rezerwy Lechii zmierzyły się w sobotę 30 kwietnia na Traugutta 29 w derbach z Gedanią Gdańsk. Biało-zieloni przegrali 1:4, jednak trener Byszko w pomeczowym wywiadzie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy. Jedynego gola dla Lechii zdobył Krystian Okoniewski.

W Makroregionalnej Lidze Juniorów drużyna U19 zmierzyła się w Sopocie z Victorią Września. Biało-zieloni wygrali to spotkanie 4:0. Bramki zdobyli: Jakub Cieślicki, Igor Tuleja oraz dwie Mateusz Sadło. W tabeli zespół Lechii U19 zajmuje obecnie pierwsze miejsce z dorobkiem 24 punktów.

Z kolei występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna do lat 17 zmierzyła się na wyjeździe z Żakami Szczecin. Biało-zieloni wygrali 6:1, a na listę strzelców wpisali się Mikuła, Lemka, Bajko oraz trzykrotnie Wójcik.

źródło:  własne

W zeszły weekend swoje kolejne mecze rozgrywały drużyny juniorskie oraz rezerwy. Czas na podsumowanie wyników minionego weekendu!

W sobotę w trzeciej lidze pań odbyło się spotkanie derbowe między Marcusem Gdynia a Lechią Gdańsk. Biało-zielone w Gdyni przegrały z liderkami tabeli 5:0 i była to ich pierwsza porażka tej wiosny. Przypomnijmy, że wcześniej zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego wygrały pięć spotkań z rzędu. Aktualnie piłkarki Lechii zajmują z dorobkiem 37 punktów trzecie miejsce.

Również w sobotę swoje kolejne spotkanie w grupie spadkowej IV ligi rozgrywały rezerwy Lechii Gdańsk. Druga drużyna pojechała do Nowego Stawu, gdzie mierzyła się z miejscowym Gromem. W meczu padł wynik 2:2 i był to pierwszy zdobyty punkt przez rezerwy w grupie spadkowej. Aktualnie w tabeli biało-zieloni zajmują piętnaste miejsce i mają na swoim koncie 27 oczek.

W Centralnej Lidze Juniorów miniony weekend upłynął pod znakiem remisów drużyn Lechii. Zespół do lat 18 zremisował u siebie 2:2 z UKS SMS Łódź, a ich rok młodsi koledzy w Poznaniu zremisowali z Lechem także 2:2. W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18 Lechia zajmuje czternaste miejsce, a w tabeli do lat 17 biało-zieloni są czwarci. Drużyna do lat 15 pojechała w niedzielę do Szczecina na mecz z FASE Szczecin i zremisowała go 1:1. W tabeli zespół do lat 15 jest aktualnie na przedostatniej, siódmej lokacie.

W najbliższych dniach drużyny Lechii będą grały też w środku tygodnia. W czwartek 3 czerwca rezerwy zagrają u siebie z Gwardią Karsin, a żeńska drużyna pojedzie do Starych Oborzysk na mecz z Juną-Trans Stare Oborzyska. W Centralnej Lidze Juniorów w środę 2 czerwca drużyna U-17 zagra w Poznaniu z AP Reissą Poznań, a zespół do llat 15 zagra w Szczecinie z Akademią Pogoni. 

Podsumowanie wyników spotkań Akademii:

III liga kobiet: Marcus Gdynia - Lechia Gdańsk, 5:0

IV liga: Grom Nowy Staw - Lechia II Gdańsk, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-18: Lechia Gdańsk - UKS SMS Łódź, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-17: Lech Poznań - Lechia Gdańsk, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-15: FASE Szczecin - Lechia Gdańsk, 1:1

 źródło: własne

Niższe ligi wciąż nie zwalniają tempa. W najbliższy weekend czeka nas kolka spotkań z udziałem juniorskich drużyn Lechii Gdańsk. Z kim zmierzą się biało-zielone ekipy?

W trzeciej lidze pań czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. W Gdyni odbędą się derby, w których lider tabeli Marcus Gdynia podejmie Lechię. Zawodniczki trenera Bandrowskiego od pięciu spotkań są niepokonane, prezentują ładny styl gry i w lidze zajmują aktualnie trzecie miejsce. 

Kolejne spotkanie w grupie spadkowej IV ligi rozegrają też rezerwy Lechii. Druga drużyna Lechii uda się w sobotę do Nowego Stawu, gdzie zmierzy się z miejscowym Gromem. W tabeli Grom Nowy Staw zajmuje aktualnie jedenastą lokatę i jest zarazem liderem w grupie spadkowej. 

Rozgrywki trwają także w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół do lat 18 zmierzy się u siebie z UKS SMS Łódź. Biało-zieloni zajmują aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast ekipa z Łodzi zajmuje jedenastą pozycję. Z kolei drużyna do lat 17 rozegra wyjazdowy mecz z KKS Lechem Poznań. Będzie to drugie spotkanie ligowe obu drużyn z rzędu. Przypomnijmy, że tydzień temu padł wynik 2:2. Zespół do lat 15 czeka wyprawa do Szczecina, gdzie piłkarze zmierzą się z FASE Szczecin. Będzie to okazja do rewanżu za zeszłotygodniową porażkę biało-zielonych w Gdańsku 4:0. 

Szczegółowy terminarz spotkań Akademii:

III liga kobiet: Marcus Gdynia - Lechia Gdańsk, 29.05.2021 godz.11:00

IV liga: Grom Nowy Staw - Lechia II Gdańsk, 29.05.2021, godz. 14:00

Centralna Liga Juniorów U-18:: Lechia Gdańsk - UKS SMS Łódź, 29.05.2021, godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-17: Lech Poznań - Lechia Gdańsk, 29.05.2021 godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-15: FASE Szczecin - Lechia Gdańsk, 30.05.2021 godz. 15:15

źródło:własne

Oprócz ważnego spotkania I zespołu Lechii w najbliższych dniach czekają nas emocje w niższych ligach. Z kim zmierzą się w ten weekend drużyny naszej Akademii?
 

W trzeciej lidze swoje kolejne spotkanie rozegra żeńska drużyna Lechii Gdańsk. Zawodniczki trenera Bandrowskiego tym razem pojadą do Stargardu, gdzie zmierzą się z drużyną Błękitnych Stargard. Rywalki biało-zielonych zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli. Z kolei rezerwy Lechii w pierwszym spotkaniu grupy spadkowej podejmą u siebie Jantara Ustka. 

W najbliższy weekend pogra też Centralna Liga Juniorów. Drużyna do lat 18 podejmie u siebie juniorów Śląska Wrocław, ich rok młodsi koledzy pojadą do Szczecina na spotkanie z tamtejszą Pogonią. W lidze do lat 15 czekają nas derby Gdańska – Lotos UKS Gdańsk podejmie Lechię na boisku przy ulicy Kazimierza Górskiego.

Szczegółowy terminarz spotkań Akademii:

III liga kobiet: Błękitni Stargard – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz.15:00

IV liga: Lechia II Gdańsk – Jantar Ustka, 16.05.2021 godz.11:00

Centralna Liga Juniorów U-18: Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław, 15.05.2021 godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-17: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz. 12:00

Centralna Liga Juniorów U-15: Lotos UKS Gdańsk – Lechia Gdańsk, 16.05.2021 godz. 16:00

źródło: własne