lechia

Władze Lechii Gdańsk preferują transfery darmowe,podrzućmy więc parę pomysłów.

Na rynku transferowym w Naszym kraju można znaleźć naprawdę wielu zawodników, którzy mogliby za darmo wzmocnić szeregi biało-zielonej rodziny.

EX Lechiści

Wielu zawodników zostało w Gdańsku przedwcześnie ( i co najważniejsze - bezsensownie) odpalonych. Pierwsze nazwisko, które mi się narzuca to Marcin Kaczmarek. Swego czasu najlepszy w szeregach Lechii, chociaż rzucany na praktycznie każdą pozycję na boisku oprócz bramki. Dziś rozwiązał kontrakt z ŁKS Łódź, i jest do wzięcia za darmo. Tylko czy Nasz zarząd potrafi się przyznać do takiego błędu ? Ja osobiście w to szczerze wątpię.

Kolejnym jest Paweł Buzała. Napastnik, który swoimi nielicznymi bramkami wkupił się jednak w łaski lechijnych trybun. Sam nie byłem zwolennikiem gry Buzały, a marnowanie kolejnych setek wręcz śmiertelnie podnosiły ciśnienie- to gdy Pawła zabrakło w Lechii można przyznać się do błędu.

Wołąkiewicza temat wybaczcie, ale pomine - ponieważ sam już nie wiem co o tym myśleć.

Ktos jeszcze z ŁKSu?

JAK NAJBARDZIEJ! Obok Kaczmarka najlepszym zawodnikiem łodzian był Sebastian Szałachowski. Najlepszy strzelec drużyny z Łodzi, również rozwiązał dziś kontrakt i jest do wzięcia za darmo. Zawodonik zawsze uznawany za utalentowanego, ale też bardzo kontuzjogennego. Ostania runda była jednak bardzo udana dla Sebastiana, i byłby On ogromnym wzmocnieniem szeregów Lechii Gdańsk.

Objawienie beniaminka w Lechii ?

W szeregach beniaminka z Bielsko Białej jest pomocnik, którego można określić mianem jednego z objawień sezonu. Sylwester Patejuk błysnął nie raz, nie dwa w swoim debiutanckim sezonie w ekstraklasie - chociaż wyciągniecie Go z Podbeskidzia jest prawie nierealne. Oficjalnie zainteresowała się Nim już warszawska Legia.

Kto jeszcze?

Jest też Marek Zieńczuk, który po opuszczeniu rodzinnego Gdańska stał się gwiazdą chorzowskiego Ruchu. Jednak jest to kolejny z zawodników, którego powrót za czasów rządów obecnego zarządu jest niemożliwy.

Z szeregów Wisły można wyciągnąc Tomasa Jirsaka. Zawodnika środka pola, który jest wręcz niezbędny w Gdańsku. Taka okazja jak teraz, żeby wyciągnąć Tomasa z Krakowa może się już nie powtórzyć.

Zostańmy więc przy zgodowych drużynach. W szeregach Ślaska jest kilku zawodników, którzy wzmocnili by Nasze szeregi - lecz o pozyskaniu których można zapomnieć. Jarosław Fojut, Łukasz Madej, oraz przede wszystkim Piotr Celeban to gracze, którzy na ten moment są poza Naszym zasięgiem. Gorzka, oraz smutna prawda.

Piłkarscy emeryci

Jest też oczywiscie kilku zawodników, którzy mając swoje lata mogli by znacząco podnieść poziom gry biało-zielonych. Zawodnicy typu Kamila Kosowskiego, Andrzeja Niedzielana, czy też Hermesa nie należą to perpektywicznych, lecz na pewno podniesli by poziom gry Naszej drużyny.

Jak to się skończy?

Już pędzę z odpowiedzią. Skończy się to tak jak do tej pory. Skończy się na zakontraktowaniu odpadów piłkarskich z krajów piłkarskiego trzeciego świata.

A dla Nas kibiców, oznacza to kolejne nerwy oraz niesamowite przeżycia w wąskim dziesięciotysięcznym gronie rodem z Traugutta 29. Ponieważ tylko Ci, najprawdziwsi nie odwrócą się od swojego ukochanego klubu.