W 3. kolejce spotkań piłkarki Lechii podejmowały na własnym boisku przedostatni zespół rozrywek Górniczą Konin. Biało-Zielone przekonująco wygrały to spotkanie, pokonując rywalki aż 6:0. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisywały się Viktoriya Khuda i Michalina Marcinkowska. Po jednym trafieniu zaliczyły Ewelina Kulla oraz Kalina Wiśniewska. 

-Cały mecz kontrolowaliśmy spotkanie, przetestowaliśmy kilka nowych rozwiązań. W grze zespołu było widać swobodę w rozegraniu. Strzelamy 6 goli i wygrywamy pewnie to spotkanie. Każde zwycięstwo cieszy, ale już przygotowujemy się do kolejnego wyzwania w lidze. -  mówił po meczu trener Biało-Zielonych Artur Kaim. 

Po czterech kolejkach spotkań Biało-Zielone zajmują 5. miejsce i tracą do prowadzącej LFA Szczecin 6 punktów. Kolejny mecz gdańszczanki rozegrają 25 września w Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z tamtejszym KKP II Bydgoszcz. 

RAPORT MECZOWY (LINK)

Lechia Gdańsk – Górnicza Konin 6:0 (4:0)

Skład: Zofia Pierzchlinska (Br) – Monika Wojciechowska, Lidia Zakrzewska (K) (56’ Nadia Cieślak), Romana Lukach (56’ Wiktoria Maślanka), Katarzyna Sokołowska, - Michalina Marcinkowska (56’ Kalina Wiśniewska),  Krystyna Lewna (56’ Klaudia Kowiako), Monika Krygier, Viktoriya Khud (56’ Ewelina Kulla), Wiktoria Krygier – Sara Podsiadlo

Rezerwowe niegrające: Yarina Skiriak, Julia Węsierska (Br)

fot. Dariusz Pierzchliński