Piłkarki Lechii poniosły drugą porażkę w trzecim meczu ligowym. Po przegranej w 2. kolejce z LFA Szczecin, w 3. kolejce spotkań musiały uznać wyższość drużyny Juny Trans Stare Oborzyska, z którą przegrały 3:1.  Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobyła Viktoryia Khuda. 

Po trzech kolejkach spotkań Biało-Zielone zajmują 5. miejsce z dorobkiem 3 punktów. Do prowadzącej Warty Poznań piłkarki Lechii tracą 6 punktów, z bilansem jednej wygranej i dwóch przegranych. 

O komentarz do meczu poprosiliśmy szkoleniowca Lechii Artura Kaima. 

- Dobrze zaczęliśmy mecz, bo w 10. minucie wywalczyliśmy rzut karny, po którym wyszliśmy na prowadzenie. Później niestety już było gorzej, straciliśmy bramkę i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie przeciwnik dołożył kolejne dwie bramki: jedną z rzutu wolnego, drugą po błędzie w ustawieniu. Mecz od początku był prowadzony na bardzo wysokim tempie, było dużo walki oraz fauli. Ostatecznie przegrywamy, ale myślimy już o najbliższym meczu, żeby wejść na zwycięską ścieżkę w meczach ligowych.- mówił po meczu trener Artur Kaim. 

Czego zatem zabrakło do wygranej? 

- Zdecydowanie zgrania-współpracy między formacjami, na pewno mobilności bez piłki przez co nie mogliśmy umiejętnie tworzyć szans strzeleckich dla napastniczek.- dodał szkoleniowiec piłkarek Lechii. 

Juna Trans Stare Oborzyska – Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)

bramka: Viktoryia Khuda (9’)

Skład: Julia Węsierska – Weronika Łobocka, Romana Lukach, Lidia Zakrzewska (87’ Monika Wojciechowska) – Nadia Cieślak, Viktoriya Khuda, Klaudia Kowiako (46’ Michalina Marcinkowska), Ewelina Kulla (46’ Stara Strycharska), Krystyna Lewna (60’ Kalina Wiśniewska), Joanna Ścisłowska (74’ Wiktoria Krygier), Michalina Marcinkowska- Sara Podsiadło

W 4. kolejce spotkań Biało-Zielone będą podejmować 11. drużynę UKS Górniczą Konin.  Mecz zostanie rozegrany 17 września o godz. 15.00 na Stadionie Rugby w Sopocie.