W niedzielne przedpołudnie piłkarki Lechii podejmowały na boisku w Sopocie 5. drużynę rozgrywek Victorię Niemcz. Biało-Zielone wysoko wygrały to spotkanie pokonując piłkarki Victorii 6:0. Na półmetku rundy jesiennej rozgrywek III ligi lechistki plasują się na 5. miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów i taką samą stratą do prowadzących Starych Oborzysk.

Praktycznie od początku spotkania to gdańszczanki dominowały i kontrolowały jego przebieg. Tylko momentami w grę gdańszczanek wkradał się chaos, czego nie zdołały wykorzystać piłkarki z Niemcza. Do przerwy gdańszczanki dwukrotnie trafiały do bramki Victorii. Worek z golami w 18. minucie rozwiązała Viktoriya Khuda, dla której było to czwarte trafienie na ligowych boiskach. Na dwie minuty przed przerwą bramkę na 2:0 zdobyła Sara Podsiadło po asyście Viktorii Khudy.

Druga połowa to pełna dominacja Biało-Zielonych. W 56. minucie wynika spotkania na 3:0 podwyższyła Viktoria Krygier po asyście dobrze dysponowanej Viktorii Khudy, zaś bramki nr 4. i 5. padały za sprawą Sary Strychalskiej.  Festiwal strzelecki gdańszczanek zakończyła w 91. minucie kapitan gdańszczanek Lidia Zakrzewska, pieczętując trzecią wygraną w sezonie.

- Mecz od początku układał się po naszej myśli, momentami wkradł się chaos w naszą grę, ale w drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski i gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Gratuluję drużynie zwycięstwa. Kończymy ten mecz analizą na najbliższym treningu i przygotowujemy się do następnego spotkania. -  powiedział po meczu szkoleniowiec gdańszczanek Artur Kaim

Najbliższe dwa mecz Biało-Zielone rozegrają na boiskach rywalek. W 7. kolejce spotkań zmierzą się z drużyną KP Chełmża, zaś tydzień później udadzą się do Sianowa, gdzie o pełną pulę punktów powalczą z tamtejszą drużyną Victorii.

Victoria Niemcz – Lechia Gdańsk 0:6 (0:2)

Bramki: 19’ – Khuda (asysta Ścisłowska), 43’ – Podsiadlo (asysta Khuda), 56’ – Krygier (asysta Khuda), 85’, 90’ - Strychalska, 91’ – Zakrzewska.

Skład: Julia Wesierska (46. Zofia Pierzchlinska) - Viktoriya Khuda, Martyna Krygier, Ewelina Kulla (59’ Sara Strychalska), Michalina Marcinkowska, Roma Lukach, Sara Podsiadlo (76’ Helena Szprada), Yarina Skiryak (64’ Klaudia Kowiako), Katarzyna Sokołowska (64’ Kalina Wiśniewska), Lidia Zakrzewska, Joanna Ścisłowska

Rezerwowe: Zofia Pierzchlinska, Klaudia Kowiako, Sara Strychalska, Helena Szprada, Kalina Wiśniewska