Wysoka wygrana piłkarek Lechii na inaugurację rundy rewanżowej. W 13. kolejce spotkań biało-zielone podejmowały na własnym boisku drużynę Lwa Lębork, którą pokonały aż 7:1. 

Po trwającej blisko pięć miesięcy przerwie zimowej i długim okresie przygotowawczym biało-zielone w końcu zainaugurowały rozgrywki III ligi kobiet. W 13. kolejce spotkań pokonały wysoko Lwa Lębork 7:1 Biało-zielone od samego początku miały pełną kontrolę nad przebiegiem meczu, a ich gra nie pozostawiała złudzeń, kto rozdaje karty w tym spotkaniu.

Warto odnotować, że w meczu nie zagrała m.in. Weronika Szmatuła, która boryka się z urazem, a która na jesień była jedną z najbardziej bramkostrzelną zawodniczką biało-zielonych. Ponadto z przyczyn zdrowotnych nie zagrały w tym meczu Zuzanna Łachinowicz, Zuzanna Kwaśnik, Magdalena Karwowska, Monika Wojciechowska oraz Ewelina Kulla.

Po 13 kolejce spotkań biało-zielone zajmują 4. miejsce w tabeli, tracą do prowadzącego Lecha Poznań 8. punktów, drugiej LFA Szczecin 7. punktów i zajmujących aktualnie 3. pozycję Starych Oborzysk 5. punktów. Co istotne z dalszej rywalizacji wycofała się Olimpia Szczecina, a tym samym wszystkim drużynom, które zdobywały punkt z olimpijkami punkty te zostały odjęte, w tym biało-zielonym, w konsekwencji gdańszczanki spadły na 4. miejsce.

Kolejny mecz ze spadkowiczem

W 14. kolejce spotkań biało-zielone udadzą się do Chełmży, gdzie zmierzą się z KKP Chełmża. Dla gdańszczanek będzie to okazja do rewanżu za mecz jesienny, który przegrały 2:3.

Lechia Gdańsk - Lew Lębork 7:1

Bramki: Formella 13', 46', 63, Khuda 8', Baj 28', Strychalska 51', 72' - Paulina Lublewska 82'

Skład Lechii: Karolina Palacios (Paczo) – Michalina Marcinkowska (65'Sokołowska), Lidia Zakrzewska, Weronika Sturmowska, Paulina Łapińska – Joanna Baj (37'Szprada), Krystyna Lewna (75'Wiśniewska), Vika Khhuda (75'Rzeppka), Monika Formella, Weronika Łobocka (53'Głodowska) – Sara Strychalska