Podopieczne trenera Artura Kaima odniosły wysokie zwycięstwo na inaugurację rozgrywek III ligi kobiet, pokonując w Luzinie tamtejszy Wikęd aż 5:0.

Biało-Zielone od początku kontrolowały przebieg spotkania, narzuciły swój styl, pozostawiając rywalkom upatrywanie swoich szans w ewentualnych kontratakach. Dla kilku zawodniczek mecz w Luzinie był pierwszym w brawach gdańskiego klubu.

Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisywała się Krystyna Lewna, po jednym trafieniu zaliczyły Ewelina Kulla oraz debiutujące w brawach Lechii Roma Lukach oraz Joanna Ścisłowska. 

O komentarz do meczu poprosiliśmy szkoleniowca dziewczyn Artura Kaima

- Był to pierwszy mecz sezonu, więc nie wiadomo czego się spodziewać, wiedzieliśmy, że Luzino raczej będzie grało z kontrataku, więc dobrze się na to przygotowaliśmy. Mecz staraliśmy się kontrolować, od początku narzuciliśmy swój styl gry co w konsekwencji przyniosło nam 5 strzelonych bramek. Dziewczyny dały z siebie wszystko jestem z nich dumny! Czujemy się przygotowani do sezonu i będziemy walczyć o punkty w każdym spotkaniu! -  mówił po meczu Kaim.

Wikęd Luzino – Lechia Gdańsk 0:5

Skład: Pierzchlińska Zosia, Lukach Roma (78’ Kalina Wiśniewska), Zakrzewska Lidia (78’ Katarzyna Sokołowska), Łobocka Weronika, Krystyna Lewna (78’ Aleksandra Jaśniewska), Ścisłowska Joanna, Cieślak Nadia (65’ Wiktoria Krygier), Marcinkowska Michalina  (55’ Klaudia Kowiako), Kulla Ewelina, Khuda Viktoryia (65’Laura Krupienko), Podsiadło Sara.

Bramki: 22' Roma Lukach 33' Krystyna Lewna (41',52') Joanna Ścisłowska 61’, Ewelina Kulla 66’

W 2. kolejce spotkań Biało-Zielone podejmą na Stadionie Rugby w Sopocie LFA Szczecin.