W 2. kolejce spotkań Biało-Zielone podejmowały na Stadionie Rugby w Sopocie drużynę LFA Szczecin, której uległy 1:2. To pierwsza porażka Biało-Zielonych w tym sezonie. Jedyną bramkę dla gdańszczanek zdobyła Sara Podsiało.

W niedzielne popołudnie Biało-Zielone odnotowały pierwszą przegraną w tym sezonie, ulegając 1:2 drużynie LFA Szczecin. Spotkanie zaczęło się nienajlepiej dla podopiecznych trenera Artura Kaima, bo już w 3. minucie na prowadzenie wyszły szczecinianki, po bramce Marty Filipowicz zdobytej technicznym strzałem z okolic 16. metra.

Gdańszczanki szybko odpowiedziały na straconą bramkę, bo już w 10. minucie gola na 1:1, po błędzie bramkarki LFA, zdobyła najlepiej dysponowana w szeregach Biało-Zielonych Sara Podsiało. Zarówno LFA jak i Lechia stworzyły sobie w pierwszej połowie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, to jednak wynik spotkania w pierwszych 45. minutach  nie uległ już zmianie.

Zwycięska bramka dla LFA padła w 65. minucie, po szybkim kontrataku zainicjowanym przez bramkarkę LFA i pięknym uderzeniu Magdaleny Szwedy Koszyckiej, która strzałem 20. metra, nie dała żadnych szans na obronę gdańskiej golkiperce. Pomimo podejmowanych prób zdobycia bramki wyrównującej gdańszczanki nie zdołały odmienić losów tego spotkania i odnotowały pierwszą przegraną w sezonie.

Przed Biało-Zielonymi dwa dni przerwy i kolejny wymagający przeciwnik. Tym razem na drodze do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski stanie AP Orlen Gdańsk U-17.

O przyczyny pierwszej porażki oraz pucharowy mecz z AP Orlen Gdańsk Biało-Zielonych zapytaliśmy Artura Kaima

Lechia Gdańsk – LFA Szczecin 1:2 (1:1)

Skład: Zofia Pierzchlińska (B) - Lidia Zakrzewska, Weronika Łobocka, Romana Lukach, Michalina Marcinkowska  - Nadia Cieślak (45’Sara Strychalska), Martyna Krygier, Ewelina Kulla (65’ Kalina Wiśniewska), Krystyna Lewna (45’ Klaudia Kowiako), Joanna Ścisłowska, - Sara Podsiadło

Bramka dla Lechii: Sara Podsiadło (10’).