Piłkarki Lechii odniosły 10 zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Górniczą Konin 5:0.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Juną Trans Stare Oborzyska gdańszczanki udały się do Konina, żeby tam zmierzyć się z dziesiątym zespołem rozgrywek Górniczą Konin. Chociaż ta sztuka udała się podopiecznym trenera Artura Kaima, to nie obeszło się bez problemów, czego najlepszym wyrazem jest fakt, że Biało-Zielone w pierwszej połowie nie potrafiły znaleźć drogi do bramki ligowego outsidera, a trener Kaim zdecydował się zmienić po pierwszych czterdziestu pięciu minutach aż pięć zawodniczek. Ostatecznie jednak gdańszczanki otworzyły worek z golami w 51.minucie za sprawą Zuzanny Urban, a następnie Wiśniewskiej, Oleszczuk, Wojciechowskiej oraz Lewny.

Po wygranej z Górniczą w 15. kolejce spotkań gdańszczanki plasują się na 4. miejscu z dorobkiem 30 punktów i stratą 9 do lidera KKP II Bydgoszcz, z którym zmierzą się już za tydzień w Sopocie.

Górnicza Konin – Lechia Gdańsk 0:5 (0:0)

Skład: Węsierska – Sokołowska, Jaśniewska, Dziadzio – Marcinkowska, Ścisłowska, Urban, Penier, Kulla, Slisewska – Szprada