W sobotę Biało-Zielone udały się w długą podróż do Szczecina, żeby tam rozegrać bardzo ważny mecz 12. kolejki spotkań LOKUM III ligi kobiet z Ladies Football Academy. Niestety, pomimo wyrównanego i zaciętego pojedynku, lechistki uległy drużynie ze Szczecin 1:0.

- Mecz pełen emocji, było widać na początku nerwowość w rozegraniu i w budowaniu gry, jednak z każdą minutą zespół czuł się pewniej. Wierzyliśmy w zwycięstwo do końca i robiliśmy wszystko, żeby osiągnąć pozytywny rezultat. Myślę, że zespół nie zasłużył na porażkę w tym meczu. Niestety były to ważne punkty w kontekście walki o awans. Nie ma co kalkulować, w poniedziałek wracamy na trening a za tydzień przerwa świąteczna – skomentował mecz trener Artur Kaim.

W przekroju całego meczu gdańszczanki prezentowały się równie dobrze jak rywalki, stwarzając sobie kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. Podobnie jednak jak w poprzednim meczu zabrakło skuteczności. Ostatecznie to LFA zdobyła bramkę po rzucie karnym i to szczecinianki cieszyły się z końcowego rezultatu.  Warto odnotować, że Biało-Zielone przystępowały do tego meczu po długiej podróży autokarem.

W drużynie Lechii po raz pierwsze zagrała pozyskana dosłownie przed startem rundy wiosennej  Marta Stasiulewicz, zastępując w 46. minucie spotkania Krystynę Lewnę. Podobnie pierwszy mecz dla Biało-Zielonych rozegrała Paula Zawistowska, która w 46. minucie zmieniła Kalinę Wiśniewską.

Aktualnie Biało-Zielone zajmują czwarte miejsce i tracą do trzeciej LFA Szczecin 3 punkty, przy tym szczecinianki rozegrały o jedno spotkanie mniej od lechistek. W niedzielę swój mecz rozegra jeszcze KKP Bydgoszcz, która zmierzy się z Victorią Sianów. Juna Trans Stare Oborzyska w tej kolejce meczów pauzuje. I chociaż do końca rozgrywek pozostało do rozegrania dziewięć kolejek, to wydaje się, że szanse Biało-Zielonych na awans, po tej przegranej, istotnie zmalały, a to, kto w przyszłym sezonie zagra w II lidze najpewniej rozstrzygnie się między drużynami ze Szczecina, Starych Oborzysk i Bydgoszczy.

Skład Lechii: 1. Julia Wesierska 2. Lidia Zakrzewska 3. Roma Lukach 4. Weronika Łobocka 5. Weronika Dziadzio (65’ Marcinkowska) 6. Krystyna Lewna (46’ Stasiulewicz) 7. Zuzanna Urban 8. Joanna Ścisłowska (70’ Cieślak) 9. Sara Podsiadło 10. Maja Oleszczuk (90’ Kulla) 11. Kalina Wiśniewska (46’ Zawistowska)

Rezerwowe: Marta Stasiulewicz, Paula Zawistowska, Agnieszka Penier, Monika Wojciechowska, Michalina Marcinkowska, Ewelina Kulla, Nadia Cieślak.