W niedzielne popołudnie piłkarki Lechii zainaugurują rozgrywki III ligi. Biało-zielone udadzą się do Szczecina, gdzie zmierzą się z Olimpią.

Dla lechistek będzie to kolejny sezon na boiskach III ligi. Poprzedni biało-zielone zakończyły na czwartym miejscu. Cel jaki stawia przed swoją drużyną Robert Bandrowski to awans do II ligi.

- Bardzo chcielibyśmy awansować do II ligi. Mając na uwadze to, że w minionym sezonie, na początku rundy jesiennej, straciliśmy trochę punktów, w tym sezonie będziemy chcieli zagrać dwie równe rundy tak, żeby nie tracić punktów, które mogą okazać się kluczowe w kontekście awansu. Ważne, żebyśmy dobrze weszli w tę ligę  - zapowiadał przed sezonem trener Robert Bandrowski. 

W awansie do II ligi ma pomóc Viktoria Khuda, która w okresie przygotowawczym dołączyła do drużyny Lechii na zasadzie rocznego wypożyczenia z ekstraligowego AP LOTOS Gdańsk.

-  Najważniejszy cel na ten sezon to dostać się do II ligi i zbudować dobry zespół. A mój cel jest prosty: pomóc drużynie go zrealizować. -  mówiła po przyjściu do Lechii pochodząca z Ukrainy Viktoria Khuda.

Na papierze faworytkami niedzielnego meczu będą bardziej doświadczone gdańszczanki. Nie sposób jednak zlekceważy przeciwniczki, które awansowały do III ligi, przegrywając w poprzednim sezonie zaledwie jeden mecz. Co więcej zespół Olimpii II to zaplecze ekstraligowej Olimpii, w którym grają zawodniczki aspirujące do gry w pierwszej drużynie, a zatem z pewnością  wysoko zawieszą poprzeczkę biało-zielonym w niedzielnym pojedynku. 

Oprócz Olimpii II Szczecin podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego w nadchodzącym sezonie będą rywalizować z: LZSem Stare Oborzyska, KA 4 resPect Krobia, FA Szczecin, Błękitnymi Stargard, Górniczą Konin, Olimpią II Szczecin, KKP Chełmża, Lechem Poznań, Victorią Niemcz, KTS-K Luzino,  Lwem Lębork oraz niedzielnymi rywalkami Olimpią II Szczecin.

Początek niedzielnego meczu w Szczecinie o godz. 13.00