Już w najbliższa niedzielę piłkarki Lechii Gdańska wznowią rozgrywki na boiskach III ligi. Niedzielnymi przeciwniczkami lechistek będzie drużyna z Luzina. Na trening lechistek udaliśmy się z kamera, a trenera Artura Kaima zapytaliśmy, jak wyglądały przygotowania do sezonu i co zmieniło się w drużynie Biało-Zielonych.

Biało-Zielone aktualnie zajmują 4 miejsce i tracą do lidera rozgrywek ze Starych Oborzysk 6 punktów. I chociaż nie wszystko zależy od nich, a żeby myśleć o awansie muszą liczyć na potknięcia rywalki, to wciąż wierzą, że mogą sprawić niespodziankę i awansować do II ligi. W realizacji tego celu mają pomóc nowe zawodniczki, które dołączyły do Biało-Zielonych w przerwie zimowej, w tym takie, które w przeszłości grały na poziomie I, II a nawet Ekstraligi, jak Weronika Dziadzio, Maja Oleszczuk, Kinga Slisewska, Oliwia Wróblewska, Paula Zawistowska, Zuzia Urban czy Marta Stasiulewicz.

I to właśnie transfer tej ostatniej zawodniczki wydaje się największą niespodzianką tego okienka, bo jeszcze w poprzednim roku Stasiulewicz regularnie grała w ekstraligowym AP Orlen Gdańsk. Podobnie dobrą informacją w kontekście wzmocnienia drużyny i walki o awans jest powrót do treningów Michaliny Marcinkowskiej.

O przygotowaniach do rundy wiosennej, wzmocnieniach, szansach na awans i nastrojach przed startem rundy zapytaliśmy trenera oraz zawodniczki:

Transfery przychodzące: Weronika Dziadzio (Pogoń Tczew, I liga), Zuzanna Urban (Środka Wielkopolska, II liga), Paula Zawistowska (Stomilanki Olsztyn), Marta Stasiulewicz (AP Orlen Gdańsk, Ekstraliga), Oliwia Wróblewska (Pogoń Tczew), Kinga Slisewska, Maja Oleszczuk (KKP Unia Lublin).  

Kadra zawodniczek (wiosna 2023):  Julia Węsierska (Br.),  Lidia Zakrzewska (kapitan, asystent trenera) Romana Lukach, Weronika Łobocka, Weronika Dziadzio, Krystyna Lewna, Michalina Marcinkowska,  Joanna Ścisłowska, Zuzanna Urban, Nadia Cieślak, Maja Oleszczuk, Sara Podsiadło,  Ewelina Kulla, Zofia Pierzchlińska (Br), Kalina Wiśniewska, Paula Zawistowska, Marta Stasiulewicz,  Martyna Krygier,  Oliwia Wróblewska, Aneta Fryca, Aleksandra Jaśniewska,  Agnieszka Penier, Helena Szprada, Yaryna Skiryak, Kinga Slisewska, Kasia Sokołowska, Monika Wojciechowska, Klaudia Gocel (Br), Wiktoria Krygier (kontuzjowana)

Rozegrane mecze sparingowej: z Pogonią Tczew (Ekstraliga Kobiet), Stomilankami Olsztyn (1 liga), Marcusem Gdynia (1 liga), WAPem Włocławek (2 liga), czy juniorską drużyną chłopców Pokoleń Lechii Gdańsk.

Niedzielnym przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie drużyna KTS-K Luzino, która aktualnie zajmuje 8. Miejsce w tabeli rozgrywek. W pierwszym meczu gdańszczanki odniosły okazałe zwycięstwo pokonując ten zespół aż 5:0. Jeśli Biało-Zielone potwierdzą doskonałą formę strzelecką z jesieni w meczu rewanżowym możemy się spodziewać wielu bramek i sporej dawki emocji.

Mecz zostanie rozegranym w niedzielę o godz. 11.00 na boisku Rugby w Sopocie (Jana z Kolna).