W jedenastej i ostatniej kolejce spotkań rundy jesiennej Biało-Zielone odniosły 7 zwycięstwo w rozgrywkach Lokum III ligi kobiet, pokonując na boisku w Sopocie Wartę Poznań 6:2. Na półmetku rywalizacji Biało-Zielone plasują się na 4. miejscu z dorobkiem 24 pkt, 7 wygranych i 3 porażek.

Biało-Zielone przystępowały do tego meczu w mieszanych nastrojach, po wygranym meczu z Błękitnymi, ale w nienajlepszym stylu i rzutem na taśmę. Mecz z Wartą miał być okazją nie tylko do zdobycia kolejnych punktów, ale także pokazania, że potrafią wygrywać i to z niezłym rywalem. Tak też się stało. Od początku meczu Biało-Zielone dominowały i kontrolowały przebieg spotkania, a gra przez większość czasu gry toczyła na połowie rywala. Jedyne do czego można się przyczepić to brak skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie, bo pomimo wyraźniej przewagi piłkarek Lechii nad rywalkami z Poznania oraz kilku dogodnych sytuacji do ich strzelenia, w pierwszej połowie tylko Michalina Marcinkowska zdołała zdobyć bramkę dla swojej drużyny. Co jednak się odwlecze, to nie uciecze i w drugiej połowie gdańszczanki u dołożyły pięć bramek za sprawą dobrze tego dnia dysponowanych Viktorii Khudy, Sary Podsiadło, Lidii Zakrzewskiej oraz Joanny Ścisłowskiej.

Przed Biało-Zielonymi niemal półroczna przerwa od rozgrywek, po której przystąpią do rywalizacji w rundzie rewanżowej.

O podsumowanie występów drużyny w rundzie jesiennej poprosiliśmy trenera Artura Kaima, grającą asystent trenera Lidię Zakrzewska oraz Viktorię Khude.

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 6:2 (1:0)

Bramki: 19. Marcinkowska (asysta Khuda), 74. Podsiadło (asysta Skiryak), 78. Khuda, 79. Zakrzewska, 89. Ścisłowska

Skład: Pierzchlińska – Wiśniewska, Zakrzewska, Łobocka – Marcinkowska (75’ Szprada), Ścisłowska, Cieślak, Lewna (61’ Skiriyak), Podsiadło, Khuda – Kulla (66’ Strychalska)

Rezerwowe nie grające: Katarzyna Sokołowska, Monika Wojciechowska, Aleksandra Jaśniewska