Podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego odniosły kolejne zwycięstwo na boiskach III ligi, pokonując w Szczecinie Ladies Football Academy 3:2. Dzięki tej wygranej przeskoczyły LFA Szczecin i awansowały na 3. miejsce w tabeli rozgrywek.

Pierwsza bramka dla Biało-Zielonych padła już w 5. minucie spotkania a zdobyła ją Viktoriya Khuda po asyście Sary Strychalskiej. 

W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobyła dla LFA Szczecin Katarzyna Tarnowska

Trzy minuty później na prowadzenie wyszły szczecinianki.

 

Po przerwie bramkę na 2:2 dla Lechii zdobyła Weronika Szmatuła, a asystowała ponownie Sara Strychalska. Bramka przeciwko LFA była 15. trafieniem Szmatuły w tym sezonie. 

Zwycięska bramka dla Biało-Zielonych padła 82. minucie po rzucie rożnym i świetnym strzale głową Lidia Zakrzewska, dla której było to piąte trafienie w tym sezonie. 

Zadowolenia z postawy swojej drużyny nie krył trener Robert Bandrowski

- Nie zagraliśmy może jakiegoś wybitnego meczu, ale zważywszy na jakość przeciwnika oceniam ten mecz bardzo pozytywnie, tym bardziej, że z powodu dużej ilości kontuzji nasza ławka rezerwowych była dziś bardzo krótka i dziewczyny musiały w zasadzie jednym składem wybiegać to zwycięstwo. Gratuluję nam wszystkim, całej drużynie, zrobiliśmy dziś naprawdę dobrą robotę, a co ważne zakończoną wygraną dzięki której przeskakujemy LFA w tabeli i awansujemy na 3 miejsce. - powiedział po meczu szkoleniowiec gdańszczanek.

Przed ostatni mecz w tym sezonie i ostatni na T29 Biało-Zielone rozegrają 11 czerwca w Gdańsku, a przeciwnikiem dziewczyn będzie drużyna Błękitnych Stargard. Transmisje z tego spotkania planuje przeprowadzić Lechia.TV

LFA Szczecin – Lechia Gdańsk 2:3 (Khuda, Szmatuła, Zakrzewska)

Skład: Palacios- Marcinkowska, Zakrzewska, Łobocka, Łapińska- Formella, Kulla, Khuda- Szmatuła, Strychalska, Szprada Zmiany: Szprada- Wojciechowska