Po zaciętym i wyrównanym meczu biało-zielone uległy drużynie Lecha Poznań 2:4. Bramki dla biało-zielonych zdobywała Zuzia Łachinowicz.

Niestety nie udał się rewanż podopiecznym trenera Roberta Bandrowskiego, które po zaciętym i wyrównanym meczu przegrały z żeńską drużyną Lecha Poznań 2:4. Przypomnijmy: na jesieni biało-zielone przegrały w Poznaniu 1:5. Pomimo niekorzystnego wyniku gdańszczanki zaprezentowała się z dobrej strony, nie odstępując na krok drużyny Lecha Poznań, a wszystko na oczach licznie zgromadzonych sympatyków biało-zielonych.

Cieszy dobra postawa, powracającej po kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych Zuzi Łachinowicz, która dwukrotnie wpisywała się na listę strzelczyń gdańskiej drużyny.

Po 14. kolejce spotkań biało-zielone z dorobkiem 26 punktów zajmują 4. miejsce ze stratą pięciu punktów do pierwszego Lecha Poznań oraz drugich Oborzysk, czterech punktów do zajmującej aktualnie trzecie miejsce LFA Szczecin.

Kolejny mecz biało-zielone rozegrają 8 maja w Osielsku, gdzie zmierzą się z tamtejszą Victorią Niemcz. Najbliższy mecz w Gdańsku biało-zielone rozegrają 14 maja, a rywalem gdańszczanek będzie drużyna GOSRiT Luzino.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań UAM 2:4 (0:1)

Bramki: Zuzia Łachinowicz (68', 81'), Maja Kuleczka (10'90'), Paula Fronczak (51'), Patrycja Małyszka (81').

Kopia SKŁADY ROZPISANE 1920px 1080px Relacja na Instagramie Wpis na Facebooku 800600 px 19201080 px