Christopher Clark Oualembo kończy dziś 26 lat.

Urodził się i wychował we Francji, ale reprezentuje Kongo, skąd pochodzi jego matka. Potrafi mówić aż w czterech językach, a teraz stara się nauczyć piątego - polskiego.

Jako dziecko marzył, by być muzykiem, ale został piłkarzem. Wyznaje afrykańską religię kimbangizm, która zabrania m.in. spożywania alkoholu czy palenia tytoniu. Christopher Clark Oualembo, bo o nim mowa, jest od października zawodnikiem Lechii

26-letni piłkarz liczy, że w rundzie wiosennej będzie ważniejszym ogniwem gdańskiej drużyny.

Zobacz profil Oualembo w Lechia.net

Oualembo pochodzi z niewielkiej miejscowości Saint-Germain, położonej nieopodal Paryża. To właśnie na ulicach stolicy Francji uczył się gry w piłkę nożną.

- Moi koledzy namawiali mnie, żebym dołączył do lokalnej drużyny, ale odmówiłem. Chciałem zostać inżynierem lub bardzo dobrym muzykiem, grającym na saksofonie. Ostatecznie po czasie dołączyłem do zespołu, a po roku chciały mnie dwie ekipy. Nie zmieniłem jednak klubu i po kolejnym sezonie zgłosiły się po mnie Paris Saint-Germain, Montpellier, Amiens, Sochaux oraz Saint-Etienne. Wybrałem jednak PSG, bo z domu do klubu miałem pięć minut drogi - opowiadał Kongijczyk.

Kariera muzyczna rzeczywiście była poważnie rozważana przez Oualembo.

Przeczytaj cały artykuł w Dzienniku Bałtyckim

Źródło: dziennikbaltycki.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora