19-letni Paweł Dawidowicz, który podpisał 5-letni kontrakt z Benfiką Lizbona podkreślił, że "takich propozycji się nie odrzuca, bo już nigdy mogą się nie pojawić".

- Chciałem spróbować swoich sił i podjąć to ryzyko - powiedział piłkarz Lechii Gdańsk.

Dawidowicz po raz pierwszy pojawił się w Lizbonie pod koniec marca na badaniach lekarskich. W niedzielę wyjechał po raz drugi i w poniedziałek, czyli dzień przed swoimi 19. urodzinami, podpisał z Benfiką 5-letni kontrakt.

- Powiem szczerze. Już wcześniej wiedziałem, że zostanę piłkarzem tego klubu, ale przed formalnym podpisaniem umowy nie chciałem tego rozgłaszać. A za tak długim okresem obowiązywania kontraktu optowała Benfika. Taka jest bowiem praktyka w przypadku pozyskiwania młodych zawodników - dodał.

Profil Pawła Dawidowicza

Kontrakt gdańszczanina będzie obowiązywał od 1 lipca, ale popularny "Hiena" wcześniej zamierza wyjechać do stolicy Portugalii.

- Prawdopodobnie pojawię się w Lizbonie 23 czerwca, żeby na miejscu szybciej się urządzić. Przez pierwsze dni będę mieszkał w hotelu i dopiero później klub ma mi opłacać mieszkanie. Muszą natomiast kupić sobie samochód, bo Benfika nie ma podpisanego kontraktu z żadnym koncernem. Na początku będę sam, bo w lipcu jedziemy na obóz, ale kiedy wrócimy ze zgrupowania to przyjadą do mnie rodzice. I kiedy zobaczą, że syn jest samodzielny i daje sobie radę w obcym mieście, wrócą do domu - dodał z uśmiechem.

Przeczytaj cały wywiad na wp.pl

Źródło: wp.pl / PAP

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora