1. liga wita!!! To już pewne, Lechia może zdobyć maksymalnie 12 punktów do końca sezonu, co dałoby nam łącznie 38 oczek, co daje jakieś szanse na utrzymanie, ale nie jest to pewne. Dodatkowo musielibyśmy wygrać wszystko do końca sezonu, a w to już chyba nikt nie wierzy. Po tym, co zobaczyliśmy wczoraj, wszystkie nadzieje odeszły w dal.

Tak, jak pierwsza połowa mogła być jakimś pozytywnym bodźcem, tak druga wróciła nas na ziemię. Wszystko wróciło na swoje miejsce i zostaliśmy upokorzeni przez nowego (jeszcze nieoficjalnego) Mistrza Polski. Jeśli wszystkie organizmy na ziemi walczyłyby o życie podobnie, jak Lechia, to w przeciągu kilku dni nasza planeta stałaby się martwa. Wstyd, brak walki i przejście obok meczu, tak możemy podsumować ten występ w wykonaniu Lechii. Miejmy nadzieję, że w klubie mają gotowy plan na to, jak będzie wyglądać nasz los po spadku z Ligi, bo wizji, tych pozytywnych, jak i negatywnych jest pełno, pytanie, które się ziszczą.

MVP meczu

Michał Buchalik - 3

Wrócił do bramki po długiej przerwie od bronienia w meczach o stawkę i wrócił w taki sposób, że raczej nie będziemy tęsknić za Kuciakiem, który raczej odejdzie z klubu. Wiadomo mógł się lepiej zachować przy bramce na 3:0, ale był zasłonięty przez Nalepę.

Joel Abu Hanna - 2

Co to był za wynalazek? Może w przeciągu całego meczu zagrał lepiej niż Pietrzak, ale do dobrego występu temu daleko. Zamroził nasze ewentualne ataki lewą stroną, był statyczny, ale chociaż niezły w obronie.

Michał Nalepa - 1

Najlepszy występ zaliczył w przerwie przed kamerami Canal+, gdzie zapytany o wsparcie trenera, odpowiedział: “KOGO!??”. Było to dość wymowne, ale zostawmy to. Na boisku był bardzo bardzo słaby, chaotyczny, wolny i zagubiony.

Kristers Tobers - 1

Jedyne, co różni go od Nalepy to brak wywiadu. Widać, że Łotysz woli grać na pomocy i zostańmy przy wystawianiu go w tej formacji.

Jakub Bartkowski - 1

Na boisku nie wyróżniał się ponad resztę kolegów, był porównywalnie słaby, co reszta zawodników. Za to jako jedyny udzielił mocnej, dosadnej i co najważniejsze mądrej  wypowiedzi o sytuacji klubu, mimo że dołączył do niego pół roku temu. To tylko pokazuje, że Lechia nie posiada prawdziwych liderów.

Jakub Kałuziński - 3

Na początku wykreował dwie sytuację dla Marco Terrazzino, często podchodził do gry i wyprowadzał piłkę, ale tak jak Kubicki, im dalej w las, tym Kuba słabł.

Jarosław Kubicki - 2

Na początku wyglądał przyzwoicie, ale im Lechia grała gorzej, tym bardziej Kubicki dopasowywał się do ich poziomu.

Marco Terrazzino - 3

Mógł kilka razy podjąć lepsze decyzje, ale był jednym z niewielu, którzy robili chociaż minimalną różnicę przez cały swój pobyt na boisku. Szkoda, że nie zdołał nic wykrzesać z tych sytuacji z początku meczu.

Bassekou Diabate - 1

Makabrycznie słaby w obu połowach, nie zrobił nic, co powinno zostać zapamiętane.

Maciej Gajos - 1

Widać  było po nim, że mu serio zależało, walczył o prawie każdą piłkę, przynajmniej w pierwszej połowie, bo na drugą część wyszedł zupełnie inny człowiek.

Flavio Paixao - 1

To już nie ten Flavio, wczoraj było widać, że to zawodnik z kapitalną techniką, ale fizycznie jest już po drugiej stronie rzeki.

Rezerwowi

Rafał Pietrzak - 1

CO TO BYŁO ZA WEJŚCIE!!!!!! Zmienił tok tego spotkania i dał Rakowowi strzelić bramkę na 2:0. Super Rafał!!!

Łukasz Zwoliński - 1

Przypomniał mi o sobie, gdy po zgraniu Kubickiego miał szansę na strzelenie honorowej bramki, ale nie chciało mu się wyciągnąć nogi. Czekamy na ogłoszenie transferu do Lecha/Rakowa!

Joeri de Kamps - 1

Tak bez żółtej kartki? Co to za mecz bez żółtka dla de Kampsa? Holender miał odmienić środek pola Lechii i odmienił go na jeszcze gorszą wersję.