Lechia Gdańsk ma dziewięć punktów straty do bezpiecznego 15. miejsca. W sobotę zmierzy się z Zagłębiem Lubin, które zajmuje tę lokatę. Szanse Biało-Zielonych przed startem 31. kolejki ekstraklasy były iluzoryczne.

Z tygodnia na tydzień notowania gdańskiej Lechii u ekspertów liczących szanse na utrzymanie coraz bardziej spadały. W tej chwili są one już iluzoryczne, a sportowo drużyna nie daje jakichkolwiek argumentów przemawiających za tym, że kibice mogą liczyć jeszcze na cud. W sobotę w Gdańsku może być stypa spowodowana „przyklepaniem spadku”. Stanie się tak w przypadku porażki z Zagłębiem…

Piotr Klimek przed startem 31. serii gier wyliczył Lechii 1,3 procenta szans na ligowy byt w przyszłym sezonie. Fatalną sytuację Lechii bardzo dobrze potwierdził wykres zamieszczony przez eksperta, na którym widać, że Biało-Zieloni są zamieszani w walkę o spadek od kilku kolejek.

Jeszcze mniej szans na utrzymanie dawał Lechii Artur Fortuna. Według jego wyliczeń szanse na zostanie w ekstraklasie nie wynosiły już nawet jednego procenta. Było to dokładnie 0,89 %.

Początek meczu z Zagłębiem w sobotę o 20:00.

źródło: własne