W piłce nożnej, jak we wszystkich grach hazardowych, nie zawsze można przewidzieć pewne wydarzenia na podstawie pozornie przydatnych informacji z różnych źródeł. Na przykład, niezmotywowany klub nie zawsze przegrywa mecz z przeciwnikiem, który bardzo potrzebuje punktu.

Albo, że w jakimkolwiek kasynie, takim jak kasynabonusy.com, musisz wygrać więcej niż jedną grę, aby odebrać swoją nagrodę - to mit i możesz wygrać już przy pierwszej próbie. Dzisiaj obalmy kilka mitów dotyczących zakładów piłkarskich.

Mity na temat zakładów piłkarskich

• Mit 1: Zmiana trenera prowadzi do radykalnej poprawy wyników

Zdarza się, że w gorącym okresie sezonu zarząd klubu decyduje się na zwolnienie trenera z powodu słabych wyników. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to powszechna praktyka w wielu europejskich (i nie tylko) klubach. Po tym okresie wyniki zespołu często się poprawiają, a sytuacja nie wygląda już tak krytycznie.

Nie oznacza to jednak, że teraz możesz obstawiać wszystkie mecze tej drużyny. Owszem, w mistrzostwach kraju przeciwko średniakom i słabeuszom na własnej arenie można obstawiać, ale w rozgrywkach europejskich, jeśli drużyna bierze w nich udział, nie należy się spieszyć. Efekt "nowego trenera" trwa przez cztery, pięć meczów. W tym czasie zawodnicy są na emocjonalnym haju, starając się zadowolić nowego trenera i zdobyć miejsce w podstawowym składzie.

Z tego wszystkiego obstawiający musi wyciągnąć wnioski. W pierwszych 5 meczach z nowym trenerem drużyna jest naprawdę podekscytowana wygraną i aktywnym zdobywaniem punktów, ale później emocje opadają, a wyniki nie zawsze są tak pozytywne. Warto więc postawić na pierwsze mecze, ale potem zrobić sobie przerwę i po prostu popatrzeć na grę tej drużyny.

• Mit 2: Głośne przejścia nie zawsze są zaletą

To dość powszechny mit, że transfer gwiazdy koniecznie prowadzi do lepszej gry i wyników dla strony przyjmującej. Jest wiele przykładów, kiedy było odwrotnie. Pomyśl o Milanie w połowie lat 90-tych, gdzie sprowadzili Baggio, Davida i kilku innych świetnych graczy. W tamtym sezonie nie poszło im najlepiej i w krótkim czasie musieli dokonać reorganizacji.

Nie zawsze jest tak, że obfitość gwiazd w klubie prowadzi do pierwszych miejsc i pucharów. Często zdarza się sytuacja odwrotna, kiedy to zawodnicy o wielkim nazwisku nie potrafią rozwiązać problemów postawionych przez trenera. Przyczyn nie jest wiele, ale przeszkadzają one w osiąganiu sukcesów przez klub. To trudne charaktery, trudne relacje z trenerem i problemy z reżimem. Wszystko to ma negatywny wpływ na wydajność.

• Mit 3: Zmotywowany zespół wygrywa

Ta myśl często pojawia się w głowach wielu uczestników zakładów. Rzeczywiście drużyny, które muszą zdobyć punkty, wkładają więcej wysiłku, niż ich niezmotywowani rywale. To wszystko prawda, ale często gra nie przebiega zgodnie ze scenariuszem czy tym, jak powinna być rozegrana.

Kolejna kwestia, którą obstawiający nie zawsze biorą pod uwagę. Kiedy maksymalnie zmotywowany klub spotyka się pod koniec sezonu z przeciwnikiem, którego cele zostały rozwiązane, wynik nie zawsze jest oczywisty. Często zdarza się, że przeciwnik dostaje dobre honorarium od osoby trzeciej, która jest bardzo zainteresowana utratą punktów rywala. W rezultacie mamy do czynienia z pryncypialną rywalizacją o bardzo nieprzewidywalnym wyniku. Zalecamy w takich przypadkach w zakładach na żywo stawiać na piłkę nożną po 30 minutach otwierających mecz, upewniając się co do całkowitej przewagi arcymistrza. W przeciwnym razie transakcje z dodatnim handicapem dla przeciwnika będą działać dobrze.

• Mit 4: Eurocups w środku tygodnia - porażka w weekend

Zapewne znacie powiedzenie, że zmęczona drużyna w weekendowym meczu w europejskich pucharach na pewno przegra w sobotę lub niedzielę w kolejnym meczu o mistrzostwo kraju. Tak, to się zdarza, ale nie tak często, jak twierdzą niektórzy pseudoprognozodawcy.

Tutaj musimy indywidualnie podchodzić do różnych zespołów. Nie jest tajemnicą, że czołowe kluby Europy mają w swoich szeregach zawodników, którzy mogą brać udział w wielu turniejach. Odpowiednia rotacja i prawidłowe rozłożenie sił w trakcie turnieju zapewnia dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach.

Nie należy wyolbrzymiać znaczenia długich lotów. Nie są one aż tak bardzo wyładowujące energię zawodnika, jak się mówi. Przecież współczesna medycyna pozwala na minimalizowanie takich zjawisk. Lepiej zwracać uwagę na aktualną formę zawodników i ilość kontuzji. Te czynniki mają znacznie większy wpływ na grę i wyniki zespołu.

• Mit 5: Faworyt zawsze wygrywa

Nowicjusze w obstawianiu zakładów na piłkę nożną i inne dyscypliny sportowe często sparzyli się na faworytach. Przekonanie, że giganci muszą wygrać w każdych warunkach, prowadzi do druzgocących porażek. Doświadczeni gracze omijają takie mecze.

Zrozumiałe jest, że stawianie na gigantów po niskich kursach jest na dłuższą metę nieopłacalne. Można to łatwo sprawdzić za pomocą elementarnych obliczeń. Wystarczy zsumować bilans zwycięstw i porażek, aby zobaczyć sumę minusów, i to znacznych. Nie trzeba być super prognostykiem i utalentowanym graczem, aby zrozumieć prostą prawdę - jeden przegrany zakład na faworyta unieważnia poprzednie wygrane zakłady postawione na gigantów.

Wniosek

Jak w każdej dziedzinie ludzkiej działalności, również w zakładach piłkarskich istnieje wiele uprzedzeń, stereotypów i mitów, dlatego obstawiający nie powinni zwracać zbytniej uwagi na podejrzane twierdzenia lub stwierdzenia. Polegając na sobie i posiadając dokładne informacje, zapewniasz sobie największe szanse na sukces - pamiętaj o tym.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora