W ostatnim meczu ligowym Lechia Gdańsk przegrała na swoim boisku z Jagiellonią Białystok. Była to pierwsza domowa porażka tego zespołu od początku sezonu. Czy Biało-Zielonym uda się zmazać plamę w Płocku? Podopieczni Tomasza Kaczmarka zmierzą się z niepokonanym do tej pory zespołem w meczach domowych. Zapraszam na zapowiedź tej rywalizacji.

Statystyki meczów bezpośrednich

Jeśli spojrzymy na suche statystyki, to Wisła Płock jest jednym z najbardziej przyjaznych zespołów dla piłkarzy Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni wygrali 4 z poprzednich 5 rywalizacji pomiędzy tymi drużynami. Widać, że Nafciarze są zespołem, który im leży w ostatnich latach i zakłady bukmacherskie z pewnością wzięły to pod uwagę.

Warto także podkreślić, że Lechia Gdańsk ma na swoim koncie 2 zwycięstwa z rzędu w meczach na obiekcie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku. Lechia dodatkowo w 6 ostatnich meczach wyjazdowych z tym rywalem zaliczyła 5 spotkań z przynajmniej jednym golem. W tym czasie Gdańszczanie 2 razy schodzili z boiska pokonani.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w obecnym sezonie było wyrównane, jednak zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk. Taki wynik raczej nie powinien nikogo dziwić, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki w meczach wyjazdowych z udziałem Wisły Płock. Nafciarze od początku tego sezonu przegrali, aż 8 z 9 rozegranych delegacji. Wyjątkiem jest tutaj ich rywalizacja z Wartą Poznań.

20211217 lechia gdansk wisla plock statystyki

Lechia Gdańsk w meczach z Wisłą Płock:

  • Lechia Gdańsk wygrała 2 ostatnie mecze z Wisłą Płock na wyjazdach.
  • Lechia zwyciężyła w 4 z 5 ostatnich rywalizacji z tym przeciwnikiem.
  • Lechia zdobyła przynajmniej jedną bramkę w 5 z 6 meczów wyjazdowych w Płocku.
  • Gdańszczanie w 6 rywalizacjach wyjazdowych z Wisłą Płock zanotowali 2 porażki.
  • Lechia Gdańsk w obecnej kampanii wygrała z Wisłą Płock 1:0.

Lechia Gdańsk

Podopieczni Tomasza Kaczmarka w ostatnich tygodniach złapali wyraźną zadyszkę. Pierwszym sygnałem było zremisowane spotkanie na wyjeździe ze Stalą Mielec. Ogólnie takiego wyniku można było się spodziewać, ponieważ mierzyli się z niepokonaną w ostatnich 8 starciach ekipą. Mimo wszystko Lechia wyszła w tej rywalizacji na prowadzenie, którego nie potrafiła utrzymać. Najbardziej bolesnym wydarzeniem z ostatnich tygodni jest jednak wyjazdowa potyczka z Pogonią Szczecin. Lechia udała się do stolicy województwa zachodniopomorskiego, aby sprawdzić swoje możliwości w kontekście walki o mistrzostwo. Gdańszczanie wyjechali z tego obiektu z bagażem aż pięciu bramek. Po dwóch bolesnych przeżyciach przyszła pozytywna chwila dla kibiców, ponieważ Lechia pokonała na swoim boisku Raków Częstochowa. Fani Biało-Zielonych spodziewali się utrzymania tej dyspozycji również w rywalizacji domowej z Jagiellonią Białystok. Ekstraklasowy los po raz kolejny okazał się przewrotny, ponieważ Lechia nie dała rady pokonać tego przeciwnika, mimo że Jaga jest jedną z najgorszych drużyn na wyjazdach. Gdańszczanie nadal mają okazję, aby zakończyć rundę na podium po porażce Rakowa i zależą tylko od siebie.

Lechia w obecnej kampanii zdobyła 33 bramki w 18 rozegranych meczach. Od czasu zmiany trenera widać, że ta drużyna stawia zdecydowanie mocniej aspekty gry ofensywnej. Gdańszczanie w każdym meczu pod wodzą Tomasza Kaczmarka strzelili przynajmniej jedną bramkę. Można więc zakładać, że trafią do siatki również podczas najbliższego starcia z Wisłą Płock. Tym bardziej że 2 ostatnie rywalizacje między tymi drużynami na obiekcie imienia Kazimierza Górskiego zakończyły się wynikiem btts. Lechia ma również na swoim koncie 5 z 6 meczów w Płocku z przynajmniej jednym strzelonym golem.

Jak radzili sobie Gdańszczanie w ostatnich tygodniach podczas meczów wyjazdowych? Tabela wskazuje, że Lechia jest 4 drużyną ligowych delegacji. Lepiej od nich radziły sobie tylko drużyny Rakowa Częstochowa, Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. Kibice tego zespołu z pewnością pamiętają jednak ostatnie delegację do Nowego Dworu Mazowieckiego, Mielca czy też Szczecina. Jedynym pozytywnym wynikiem, jaki Lechia Gdańsk przywiozła z ostatnich meczów wyjazdowych, jest wygrana z Wartą Poznań.

20211217 lechia gdansk mecze wyjazdowe statystyki

Lechia Gdańsk – statystyki meczów wyjazdowych:

  • Lechia Gdańsk nie wygrała 2 ostatnich meczów wyjazdowych.
  • Gdańszczanie stracili aż 8 bramek w 2 poprzednich delegacjach.
  • Lechia strzeliła przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu wyjazdowym tego sezonu, z wyjątkiem rywalizacji w Poznaniu.
  • Lechia przegrała w obecnej kampanii 3 mecze wyjazdowe.
  • Gdańszczanie, ostatnie zwycięstwo na wyjeździe zanotowali 30 października z Wartą.

Wisła Płock

Podopieczni Macieja Bartoszka w ostatnim meczu ligowym wygrali na swoim boisku z Legią Warszawa. Była to właściwa reakcja zespołu po przegranej w wyjazdowym starciu ze Stalą Mielec. Na ten moment Wisła Płock ma na swoim koncie 4 zwycięstwa w ostatnich 5 rywalizacjach. Trzeba przyznać, że ta drużyna znajduje się aktualnie w bardzo dobrej formie.

Od początku tego sezonu piłkarze Wisły Płock są niepokonani na swoim boisku. Nafciarze z pewnością postarają się o podtrzymanie tej dyspozycji, jednak zakłady bukmacherskie mają inne zdanie. Na ten moment w kursach głównych przed tą rywalizacją to piłkarze gości są faworytem do zwycięstwa. Mimo wszystko obserwując ruchy kursów, od kilku dni spodziewam się tutaj jeszcze kilku zmian przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Zakłady bukmacherskie

Tak jak wcześniej wspomniałem, Lechia Gdańsk jest faworytem tego meczu w ofercie zakładów bukmacherskich, jednak nie wydaje mi się, aby obstawianie tego meczu w rynkach głównych było dobrym wyborem.

Mam wrażenie, że lepszym typem będzie tutaj postawienie gola z obu stron. Takim wynikiem zakończyły się 2 ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi drużynami w Płocku. Co więcej, w statystykach meczów bezpośrednich Lechia Gdańsk ma 5 z 6 ostatnich delegacji z Wisłą z przynajmniej jednym strzelonym golem.

Kontrargumentem może być tutaj statystyka, która wskazuje, że od początku sezonu Wisła Płock straciła tylko 3 gole na swoim boisku. Warto jednak zwrócić uwagę, że aż 2 z nich padły w 3 ostatnich rywalizacjach.

Więcej propozycji na Ekstraklasę znajduje się na stronie Superbet Zakłady Bukmacherskie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora