Sobotni mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze był historyczny dla Michała Nalepy. Piłkarz ten, grający na co dzień z numerem 25, został 25. piłkarzem Lechii Gdańsk, który rozegrał 100 meczów w biało-zielonych barwach w Ekstraklasie.

Pierwszym piłkarzem Lechii Gdańsk, który osiągnął magiczną liczę 100 występów w Ekstraklasie, jest (jeśli dobrze liczę) Robert Gronowski. Dokonał tego 10 listopada 1957 roku w meczu z Ruchem Chorzów. Lechia przegrała na wyjeździe 4:1, a Robert Gronowski zdobył jedyną bramkę dla biało-zielonych.

1957.11.11.cieslik w dobrej formie trybrobot

Lechia w Ekstraklasie występowała do sezonu 1962/63 i w tym okresie kolejni zawodnicy przekraczali liczbę 100. W sumie po tym okresie lista ta zawierała 12 nazwisk.

Wśród nich jest wielka trójka, którą ciężko będzie raczej komukolwiek dogonić. 

Roman Korynt (207), Czesław Nowicki (189), Czesław Lenc (182) - ich liczby robią wrażenie, szczególnie że obecnie w klubach mało jaki zawodnik występuje dłużej niż 3-4 sezony.

Tuż za podium są Rafał Janicki (176) i Piotr Wiśniewski (172), jednak oni jak wiemy, już nie poprawią swoich osiągnięć.

Spore szanse ma na to Flavio Paixão, który po sobotnim meczu ma już rozegranych 169 meczów w Lechii. Jeśli więc zdrowie mu dopisze, to na koniec obecnego sezonu może być tuż za podium w tej klasyfikacji. Szczegóły zobaczcie poniżej.

W natłoku informacji łatwo było przeoczyć, że podczas meczu z Górnikiem, obrońca Lechii Gdańsk Michał Nalepa dołączy do klubu TOP100.

20200531 047 rul 2606

Na szczęście są kibice, którzy są czujni i dzięki nim nic nam nie umknie. Tym razem czujnością wykazał się Oliver Holden, czyli popularny na biało-zielonym TT Eryk Lama.

A kto ma szansę być 26-ty? Mario Maloča ma 90 występów, Jarosław Kubicki 79, Karol Fila 78. Wydaje się, że z tej trójki największe szanse ma Jarosław Kubicki. A wy jak myślicie?

Zachęcamy do śledzenia innych statystyk na naszej stronie. Bramki, występy, kartki, liga, puchar - do wyboru, do koloru, przy okazji każdego meczu warto tam zaglądać i obserwować, który zawodnik przekroczy kolejną granicę lub osiągnie historyczny wynik.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora