Flavio Paixão trafił do Lechii Gdańsk w przerwie zimowej sezonu 2015/16. Od tej pory regularnie występuje w pierwszej drużynie, notując prawie komplet występów w każdym sezonie. Dawno już pobił klubowy rekord w ilości bramek strzelonych w Ekstraklasie. Nie jest już tak bramkostrzelny, ale za to wspiął się na podium w innej klasyfikacji.

Nasz portugalczyk z meczu na mecz notuje w obecnym sezonie coraz krótsze występy, jednakże dzięki temu, że trener Tomasz Kaczmarek wpuszcza go w każdy meczu, wyrównał właśnie klubowy rekord w ilości występów w barwach Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeżeli tylko wyjdzie na murawę w najbliższą sobotę przeciwko Termalice stanie się samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Rekord ten niepobity czeka od roku 1963 kiedy to ustanowił go Roman Korynt. Swój pierwszy ekstraklasowy występ Pan Roman zanotował 15 marca 1953 roku. Zaś ostatni 16 czerwca 1963 roku. Jak widać, osiągniecie takiego dorobku zajęło mu równo 10 lat. Warto jednak dodać, że dorobek ten byłby znacznie pokaźniejszy gdyby.... Lechia utrzymała się w Ekstraklasie. Spadek biało-zielonych zatrzymał to historyczne osiągnięcie na liczbie 207.

20220403korynt

Zobaczcie na naszych podstronach, jak prezentują się obecnie najważniejsze klubowe klasyfikacje:

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora