Flavio Paixao został w sobotę pierwszym piłkarzem od 2017 roku, który zdobył bramkę w Ekstraklasie po ukończeniu 38. Roku życia. Ostatni raz ta sztuka udała się Arkadiuszowi Głowackiemu. Ponadto Portugalczyk stał się siódmym najstarszym strzelcem polskiej ligi.

Im starszy, tym lepszy. Tak chciałby się opisać Flavio Paixao, który 19 września skończył 38 lat, a wciąż strzela na ligowych boiskach jak natchniony. W sobotę jego bramka z rzutu karnego zagwarantowała Lechii jakże ważne, pierwsze od 31 lipca, trzy ligowe punkty. Była to 93 bramka Flavio w barwach Lechii. 82 z nich zdobył na boiskach ligowych.

Portugalczyk został jednak najstarszym strzelcem bramki w Ekstraklasie od 5 lat. Ostatni raz bramkę po ukończeniu 38 lat zdobył Arkadiusz Głowacki. Było to dokładnie 22 kwietnia 2017 roku. Flavio jest siódmym najstarszym strzelcem gola w Ekstraklasie. Przed nim są m.in. wspomniany Głowacki, Tomasz Frankowski czy Piotr Reiss.

Najstarsi strzelcy bramki w Ekstraklasie:

  1. Piotr Reiss - 40 lat, 305 dni

  2. Marian Janoszka - 40 lat, 154 dni

  3. Tomasz Frankowski - 38 lat, 233 dni

  4. Arkadiusz Głowacki - 38 lat, 40 dni

  5. Stanisław Baran - 38 lat, 39 dni

  6. Zdzisław Puszkarz - 38 lat, 22 dni

  7. Flavio Paixao 38 lata, 19 dni

Co ciekawe, Flavio nie jest najstarszym piłkarzem Biało-Zielonych, który zdobył bramkę na ligowych boiskach. W tym rankingu Portugalczyk ustępuje miejsca Zdzisławowi Puszkarzowi, który strzelając ostatniego ligowego gola dla gdańszczan był od Flavio zaledwie…3 dni starszy. Wydaje się więc, że kwestią dni, a może tygodni jest to, kiedy były kapitan Lechii wyprzedzi Puszkarza w tej klasyfikacji.

 źródło: trójmiasto.pl/ własne