Początek bieżącego sezonu w wykonaniu piłkarzy Lechii Gdańsk nie napawa optymizmem. Kiepska postawa na murawie spowodowała, że mało kto pamiętał o historycznym osiągnięciu, które było na wyciągnięcie ręki po poprzednim sezonie.

Po zakończeniu każdego sezonu robimy na stronie aktualizację Tabeli wszech czasów. Piłkarze Lechii na koniec sezonu 2021/22 mieli na koncie 298 zwycięstw na najwyższym poziomie rozgrywek. Zatem brakowało zaledwie dwóch wygranych.

Mało kto się pewnie spodziewał, że dopiero w XII kolejce Lechia zwycięży po raz drugi i osiągnie ten historyczny wynik. Oby to wydarzenie dodatkowo zmotywowało Biało-Zielonych. W naszej obecnej sytuacji każdy punkt jest bardzo cenny.

Poniżej relacja prasowa z pierwszego w historii zwycięstwa Lechii Gdańsk w Ekstraklasie. Miało to miejsce 27 marca 1949 roku.
1949.03.28.lechia odbiera punktu ruchowi siw

Warto też zauważyć, że dzięki wygranej w Krakowie, Biało-Zieloni mają już na koncie 1030 punktów w historii swoich występów w Ekstraklasie, czyli tyle samo co dwunasty GKS Katowice. Liczymy więc, że już w sobotę odskoczymy od nich na 3 punkty! Tylko zwycięstwo!!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora