Flavio Paixao w sobotnim spotkaniu z Piastem Gliwice znów wpisał się na listę strzelców. Portugalczyk zdobył w doliczonym czasie gry bramkę z rzutu karnego i zagwarantował Lechii tym trafieniem jeden punkt. Kapitan Lechii ciągle poprawia swoje osiągnięcia i rekordy.

Przypomnijmy, że Flavio Paixao jest najskuteczniejszym obcokrajowcem Ekstraklasy. Portugalczyk gra w Polsce od 2014 roku i ma na swoim koncie 247 mecze w lidze. Sobotnia bramka była jego 89. trafieniem na polskich boiskach, z czego 65 strzelił grając w biało-zielonej koszulce. Pozostałe 24 bramki zdobył grając jeszcze w Śląsku Wrocław. Gol przeciwko Piastowi był także 73 bramką Flavio dla Lechii, wliczając w to wszystkie rozgrywki. W klasyfikacji strzelców tego sezonu Ekstraklasy kapitan z 10 trafieniami zajmuje drugie miejsce.

Warto też dodać, że Flavio Paixao zbliża się do magicznej granicy 200 rozegranych spotkań w barwach Lechii. Sobotni mecz z Piastem Gliwice był jego 176 występem w biało-zielonej koszulce. Flavio zrównał się więc liczbą meczów w Lechii z czwartym w klasyfikacji występów w Lechii Rafałem Janickim, który w Gdańsku grał w latach 2010-2017. Do dogonienia trzeciego w tym zestawieniu Czesława Lenca Portugalczykowi brakuje już tylko sześciu spotkań.

20210418wystepyekstraklasa

Licznik Flavio Paixao bije więc dalej i wydaje się być tylko kwestią czasu to, kiedy Portugalczyk poprawi swoje kolejne rekordy!

źródło:  własne