Lechia Gdańsk coraz bliżej spadku. Takie prognozy stawiają przed gdańszczanami statystycy. Szanse na utrzymanie są coraz mniejsze.

W ostatni weekend Lechia przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań. To sprawiło, że Biało-Zieloni przerwę reprezentacyjną spędzą w strefie spadkowej. Sytuacja robi się coraz gorsza, a do końca sezonu pozostało już tylko dziewięć kolejek. Dostrzegają to także statystycy, którzy procentowo upatrują coraz mniejsze szanse dla Lechii na pozostanie w ekstraklasie. 

"Korona i Lechia w sytuacji "must win"" - napisał Piotr Klimek na Twitterze. Według jego obliczeń spadek gdańszczan jest niezwykle prawdopodobny. Na ten moment prawdopodobieństwo spadku wynosi 56 procent. Podobnie jak Korona Kielce, która ma 54 procent "szans" na spadek. W najgorszej sytuacji jest Miedź, której spadek jest już niemal przesądzony (97 procent).

Z kolei według Artura Fortuny prawdopodobieństwo spadku Lechii wynosi już aż 72 procent. Według jego statystyk do utrzymania potrzebne będzie w tym sezonie 37 punktów. Lechia ma w tym momencie 25 punktów.

Wszelkie znaki wskazują więc, że Lechia spadnie. Statystycy nie dają Biało-Zielonych niemal żadnych szans.

źródło: Twitter