Lechia Gdańsk bez trenera. We wtorek władze klubu poinformowały o pożegnaniu z Marcinem Kaczmarkiem i całym sztabem szkoleniowym. Podsumujmy więc kadencje 49-letniego szkoleniowca.

Marcin Kaczmarek objął Lechię niemal równo pół roku temu - 19 września 2022 roku-zastępując innego z Kaczmarków - Tomasza. Na pierwszej konferencji prasowej Marcin Kaczmarek zapowiadał, że zrobi wszystko, aby pomóc Lechii w walce o utrzymanie. - Lechia jest na zakręcie i chcemy spowodować, aby z tego łuku wyjść na prostą - mówił wówczas. Pół roku później został zwolniony.

Kaczmarek poprowadził Lechię w 16 spotkaniach ligowych. Bilans to 6 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek. Wiosną Biało-Zieloni rozegrali 8 spotkań i wygrali tylko dwa - z płocką Wisłą (1:0) oraz Miedzią Legnica (4:0).  

Jeszcze kilka dni temu władze Lechii deklarowały pełne poparcie dla sztabu szkoleniowego. W szatni odbyło się spotkanie drużyny z Adamem Mandziarą, Piotrem Zejerem oraz Dariuszem Krawczykiem. Pierwszy dzień wiosny przyniósł jednak zmiany w klubie i w meczu ze Śląskiem (1 kwietnia) Lechię poprowadzi inny szkoleniowiec.

"Dotychczasowemu sztabowi dziękujemy za pracę w klubie. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze trenerskiej. O dalszych decyzjach personalnych klub poinformuje niebawem w osobnym komunikacie" - poinformowała Lechia.

Trenerowi Marcinowi Kaczmarkowi dziękujemy za ostatnie pół roku, za wkład w pracę w klubie, za współpracę z mediami i życzymy wszystkiego dobrego!

źródło: lechia.pl