Sobotnie spotkanie Lechii z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza było dziesiątym starciem obu drużyn w historii. Podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka wygrali 2:0 i przełamali klątwę Niecieczy. W sobotę czterech piłkarzy Lechii miało także swoje mini jubileusze.

 

Prawdziwym bohaterem sobotniego starcia z beniaminkiem był zdecydowanie Conrado, który rozgrywał swoje 50. spotkanie w Ekstraklasie. Brazylijczyk spędził na boisku 75 minut i był jednym z lepszych zawodników na placu gry. Conrado napędzał akcje ofensywne Lechii, a jubileusz uświetnił bramką na 2:0 oraz asystą przy trafieniu Flavio Paixao. Dla Conrado był to pierwszy gol w Ekstraklasie w tym sezonie. Ponadto we wszystkich swoich występach w najwyższej klasie rozgrywkowej Brazylijczyk zanotował już pięć trafień oraz trzynaście asyst.

img 4581

Swój jubileusz obchodził także Dusan Kuciak, który rozegrał 275. mecz na boiskach Ekstraklasy. Słowacki bramkarz rozegrał 141 spotkań w barwach Legii Warszawa oraz 144 w koszulce Lechii Gdańsk. Kuciak jest aktualnie drugim obcokrajowcem z największą liczbą spotkań w polskiej Ekstraklasie. Do liderującego Miroslava Radovica Kuciakowi brakuje już tylko jednego spotkania. Łącznie w swoich wszystkich ekstraklasowych występach słowacki bramkarz zanotował 107 czystych kont. W tym sezonie Dusan wystąpił w pięciu spotkaniach, a dwa z nich zakończył bez straty bramki.

W sobotę świętowali także Mario Maloca oraz Maciej Gajos. „Generał” rozgrywał swoje 120. spotkanie w Lechii Gdańsk, a dla Gajosa mecz z Termalicą był 80. występem w biało-zielonej koszulce. Mario Maloca we wspomnianych 120 spotkaniach zdobył pięć bramek oraz zanotował dwie asysty, a ponadto jest prawdziwym liderem gdańskiej defensywy. Jeśli chodzi o Macieja Gajosa, to pomocnik zdobył w biało-zielonej koszulce dwanaście bramek, z czego trzy w tym sezonie. Gajos ma także na koncie osiem asyst.

20211017flavio

Warto także zaznaczyć, że do magicznej bariery stu bramek w Ekstraklasie zbliża się Flavio Paixao. Kapitan Lechii zdobył w Niecieczy swojego 94. gola w najwyższej klasie rozgrywkowej. Było to także siedemdziesiąte trafienie Flavio dla Lechii w Ekstraklasie. Portugalczyk w dalszym ciągu przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w naszej lidze.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy oraz bramek!

źródło: własne