Sobotnie spotkanie Lechii z Górnikiem Zabrze zakończyło się remisem 1:1. Autorem jedynego gola dla biało-zielonych był Łukasz Zwoliński, który tym samym wskoczył do czołowej dziesiątki strzelców Lechii w Ekstraklasie.

Trafienie Łukasza Zwolińskiego w starciu z Górnikiem było jego szóstym golem w tym sezonie ligowym. Napastnik Lechii pnie się więc także w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu. Aktualni liderzy Mikael Ishak oraz Erik Exposito mają na swoim koncie po osiem bramek.

Sobotnia bramka Łukasza Zwolińskiego była jego 19. trafieniem w historii jego ligowych występów w barwach Lechii Gdańsk. Tym samym Zwoliński wskoczył do czołowej dziesiątki klasyfikacji strzelców Lechii w Ekstraklasie. Aktualnie współdzieli dziesiąte miejsce z Grzegorzem Kuświkiem, który w Gdańsku występował w latach 2015-2018. Warto dodać, że Zwoliński w barwach Lechii na ligowych boiskach wystąpił 46 razy.

Najskuteczniejszym strzelcem Lechii w Ekstraklasie jest bezdyskusyjnie Flavio Paixao. Kapitan biało-zielonych ma w swoim dorobku 70 bramek. Podium klasyfikacji uzupełniają Bogdan Adamczyk (36 bramek) oraz Robert Gronowski (35). Tuż przed Łukaszem Zwolińskim, na dziewiątej pozycji z dorobkiem 21 goli plasuje się Władysław Musiał. W czołowej dziesiątce są także tacy zawodnicy jak Piotr Wiśniewski czy Abdou Razack Traore.

20211024bramkiesa

Łukaszowi gratulujemy i życzymy kolejnych trafień!

źródło: własne