Rozpoczęcie sezonu dla Biało-Zielonych rozpocznie się w Gdańsku jeszcze przed I kolejką.

Lechia, nie Wisła Kraków, zagra 20 lipca z Barceloną. Bilety na ten mecz można kupić już dziś za pośrednictwem strony: http://bilety.psport.pl/ i warto to zrobić jak najszybciej, bo 20 tys. biletów już zostało sprzedanych w przedsprzedaży.

Ceny biletów zaczynają się od 95 zł (tzw. bilet rodzinny) i sięgają 1000zł na miejscach biznesowych PGE ARENY. Miejsc w lożach już nie ma. Lechia Gdańsk będzie starała się przełożyć swój mecz z I kolejki na późniejszą datę, ale jeśli się to nie uda, Biało-Zieloni zagrają najpierw 20 lipca z Katalończykami, potem 22 lipca pierwszy mecz sezonu 2013/2014.

Nowy trener Lechii, Michał Probierz nie obawia się takiej bliskości obu spotkań, ani wyzwania jakim jest gra z jednym z najlepszych zespołów na świecie. - Będzie okazja dla naszych zawodników do pokazania się światu, promocja dla Klubu, a jednocześnie szansa na zobaczenie, że piłkarze Barcelony to też ludzie – mówi na konferencji Michał Probierz. Mecz jest imprezą na którą organizator – Agencja PSP wydała od 1-2 mln EUR, o takiej kwocie mówił Tomasz Rachwał, prezes Agencji zapytany ile kosztowało ściągnięcie Barcelony do Gdańska (30% tej sumy wydać trzeba było na samego Messiego). I dodał, że cały koszt ponoszony jest przez Agencję, bez partycypacji Miasta w nim. Stąd następne mecze, których Agencja przewiduje więcej, organizowanych co roku, m.in. z Realem Madryt, Manchesterem United, Chelsea Londyn, czy Bayernem Monachium, mogą już nie odbywać się w Gdańsku, chociaż miejsce bardzo się oczywiście podoba organizatorom.

Mecz rozpocznie się o godz. 20:30, wcześniej przygotowane będą dla kibiców różne atrakcje. Warto pamiętać, że w dniu meczu nie będzie możliwości zakupu biletu na parking. Na parkingi będą mogli wjechać wyłącznie posiadacze identyfikatorów wydanych przez organizatorów oraz posiadacze wcześniej zakupionych biletów parkingowych. Bilety na parking w cenie 30 zł (na parkingu P4) oraz 20PLN (na parkingu Amber Expo) dostępne będą tylko w przedsprzedaży poprzez stronę bilety.psport.pl. Łączna liczba biletów: Parking P4 – 1470 miejsc, Parking Amber Expo – 300.

Lechia Gdańsk

Źródło: FB/ PGE Arena

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora