Colors: Yellow Color

Polsat Plus Arena Gdańsk zajęła wysokie, jedenaste miejsce w rankingu najwyżej ocenianych obiektów sportowych Europy. Ranking został opracowany przez brytyjski serwis money.co.uk

Najlepiej ocenianym (średnia ocen 4,57)  obiektem piłkarskim w Europie został Signal Iduna Park, na którym na co dzień swoje spotkania rozgrywa Borussia Dortmund. Drugie miejsce przypadło kilku obiektom: Camp Nou, Saintiago BernabeuArena Nationala w Bukareszcie, stadionowi Tottenhamu czy też Millennium Stadium w Walii. Na drugim miejscu uplasował się także Stadion Narodowy w Warszawie. Te obiekty uzyskały średnią 4,53.

20220127stadiony

Jedenaste miejsce ze średnią ocen wynoszącą 4,43 uplasował się obiekt Lechii. Taką samą notę uzyskały też Allianz Arena, San Siro oraz obiekty Spartaku Moskwa i Athletic Bilbao. Na szesnastej pozycji z oceną 4,40 znalazł się jeszcze jeden polski obiekt - Stadion Miejski w Poznaniu. 

Warto zaznaczyć, że Polsat Plus Arena znalazła się w rankingu wyżej niż między innymi legendarne Old Trafford, stadion Juventusu czy Stadion Olimpijski w Berlinie. 

źródło: money.co.uk/ własne

Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk 26 maja odbył się wyjątkowy mecz – finał Ligi Europy UEFA między takimi potęgami piłkarskimi jak Manchester United i Villareal. Emocjonujące spotkanie zakończyło się rzutami karnymi i to aż 22! To rekordowy wynik w finale rozgrywek takiej rangi. Wygrała hiszpańska drużyna, po tym jak karnego obronił jej bramkarz.

Czytaj więcej: Rekordowy finał Ligi Europy w Gdańsku!