5 maja o godz. 12.00 przy stadionie PGE ARENA Gdańsk (przy żółtej trybunie) rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami zarówno dla młodszych jak i starszych.

Zabawa będzie trwała do 16.00 a w programie między innymi: zabawy i konkursy dla dzieci, kucyki, psy, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, motocykliści, pokazy sztuk walki, umiejętności Policji, służb medycznych, antyterrorystów i strażaków.
Wstęp na festyn wolny. Plan sytuacyjny imprezy w załączeniu.

Z kolei o 16.00, rozpocznie się mecz charytatywny „Reszta Świata kontra Przyjaciele Hospicjum”. Spotkanie potrwa godzinę a swój udział zapowiedzieli między innymi: Leszek Blanik, Dariusz Michalczewski, Adam Korol, Andrzej Wroński, Radosław Michalski, Mieczysław Struk, Jacek Karnowski, Michał Owczarczak i Ryszard Świlski.

Wstęp na tę imprezę odbywa się od godziny 15.00 i jest biletowany. Wejściówki można nabyć przed spotkaniem w kasach przed stadionem już od godz. 12.00. Ilość miejsc na ten mecz (wejściówek) jest ograniczona.
Ich cena to symboliczne 5 PLN, które pomoże Hospicjum w realizacji jego zadań. Jeśli jednak ktoś zechce, może kupić taki bilet za wyższą kwotę i w ten sposób dodatkowo wspomóc Hospicjum.

Co więcej, tego dnia każde 10 PLN z biletów zakupionych na jazdę gokartami, także zostanie przekazane na cele dobroczynne.

Program:

9:45-10:50 - mecze Urząd Marszałkowski kontra Intel, Satel kontra Doraco 
11:15 - oficjalne otwarcie turnieju dziecięcego 
11:15-15:15 - turniej dziecięcy: Z Orlika i Juniora na stadiony świata"- mecze drużyn (mecze komentuje Michał Zacharek) 
15:45 - wręczenie nagród 
16:00 - otwarcie imprezy masowej 
16:15 - rozpoczęcie meczu "Reszta świata kontra przyjaciele hospicjum" (Mecz komentuje Tomasz Galiński) 
16:15-17:25 - mecz 
17:30 - zakończenie  12:00 do 16:00 Festyn rodzinny na parkingu przy PGE ARENA Gdańsk, w programie: 
Pokazy oddziału prewencji policji oraz antyterrorystów. 
Miasteczko oddziału drogówki. 
Ścianka wspinaczkowa. 
Stanowisko PCK i pokazy służb medycznych i psów ratowniczych. 
Stanowisko Straży pożarnej. 
Strefa sportowych zabaw dla dzieci. 
Strefa zabaw i konkursów plastycznych, malowanie twarzy. 
Dmuchane zabawki i euro bungee. 
Ponadto w czasie festynu pokazy: judo, kung-fu, cheerleaders, młodych hokeistów. 

Fundacja Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci istnieje od 1 kwietnia 2008. Powstała, aby śmiertelnie chorym dzieciom i ich rodzinom zapewnić profesjonalną, bezpłatną opiekę medyczną w domach rodzinnych, w ostatnim okresie życia dziecka. Jej celem jest nie tylko zapewnienie 24-godzinnej opieki medycznej, ale również wsparcia psychologicznego, duchowego i socjalnego dla całej rodziny. Opiekujemy się rodzinami także w okresie żałoby. Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte chorobami onkologicznymi, metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami wrodzonymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci.

Nasi podopieczni przebywają w swoich domach razem z bliskimi. Dojeżdżamy do nich pokonując często bardzo odległe trasy, gdyż działamy w promieniu 100 km od Gdańska. Staramy się dać im poczucie, że nie są pozostawieni sami ze swoimi problemami. Rodziny te, poza nieuleczalną chorobą, często zmagają się z bardzo trudną sytuacją finansową. Celem hospicjum jest zapewnienie im takich warunków, aby mogli spokojnie przetrwać ten, ciężki, czas.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora