Stadion w Gdańsku otrzymał tytuł „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny 2012” w konkursie pod patronatem Prezydenta RP.

Organizatorami konkursu były Polski Komitet Olimpijski oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska.

PGE ARENA wysłała swoje zgłoszenie do konkursu już we wrześniu zeszłego roku. Startować w nim mogły funkcjonujące obiekty z Polski, które zostały wybudowane bądź zmodernizowane w okresie ostatnich 5 lat i oddane do użytku nie później niż do końca grudnia 2011 roku. Organizatorzy nie tylko mocno skonkretyzowali wymagania co do dokumentacji konkursowej: konieczne były zdjęcia obiektu, rzuty kondygnacji, przekroje, elewacje, mapy terenu, ale także przeprowadzono wizję lokalną w trakcie której wizytujący Gdańsk architekci bardzo szczegółowo sprawdzili stadion.

PGE ARENA, jako najsłynniejszy już bursztyn w Polsce, nagrodą główną podzieliła się ze Stadionem Narodowym. Tym samym gdański i warszawski obiekt zostały wyróżnione na tle innych stadionów w Polsce. Mamy nadzieję, że już niedługo piękno bursztynowej areny doceni również po raz kolejny świat. Pierwsze miejsce w konkursie PKOI pretenduje do brania udziału w międzynarodowej części rywalizacji. Czy stadion w Gdańsku zdobędzie serca jurorów w Kolonii okaże się już jesienią.

Źródło: PGE Arena

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora