5 maja politycy zagrają na boisku PGE ARENY i pomogą dzieciom z Pomorskiego Hospicjum.

Majówka w Gdańsku zakończy się wyjątkową imprezą. W niedzielę 5 maja spotkają się na PGE ARENIE po dwóch stronach boiska politycy i dziennikarze kontra przyjaciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Tak naprawdę przyjaciół tego dnia będzie pełen stadion, bo wszyscy przyjdą na PGE ARENĘ po to, by wesprzeć ideę hospicjum domowego dla dzieci.

Mecz rozpoczyna się o godz. 16:00. Wejście na stadion będzie możliwe już od godz. 15:00. A na murawie staną naprzeciw siebie: drużyna zebrana z współpracowników i przyjaciół PHD, po drugiej stronie politycy i znani sportowcy.

Kto zagra na PGE ARENIE?

W piłkarzy zamienią się na ten jeden dzień m.in.: marszałek Mieczysław Struk, wicemarszałek Ryszard Świlski, wicewojewoda Michał Owczarczak, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wice-ministrowie: Paweł Orłowski, Sławomir Neuman, oraz wielcy sportowcy, jak: Leszek Blanik, Dariusz Michalczewski, czy Andrzej Wroński.

Prawie nikt, komu zaproponowaliśmy udział w tym wydarzeniu, nie odmówił nam – mówi doktor Maciej Niedźwiecki, Przewodniczący Rady Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. – Jako organizator pomaga nam również Szkoła Podstawowa nr 79 z którą od lat współpracujemy. Operator zaś użycza nam wspaniałej PGE ARENY Gdańsk, co podnosi atrakcyjność całego wydarzenia.

Tego dnia oprócz meczu, na który zapraszamy wszystkich gdańszczan i nie tylko, na stadionie zmierzą się ze sobą również dzieci z gdańskich szkół z roczników 2005/2006 i 2003/2004. W każdej grupie wiekowej do 12 drużyn. Dzieci obejmą stadion we władanie już od godz. 11:00 dzielnie pracując na boisku o zwycięstwo w turnieju piłki nożnej „Z Orlika i Juniora na Stadiony Świata”.

Turniejowi towarzyszyć będzie wielki rodzinny festyn, z atrakcjami które zapewnią uśmiech na buźce każdego dziecka. Od godz. 12:00 przy stadionie będzie można m.in. zainteresować się: zabawą na wielkich dmuchańcach, wziąć udział w konkursach dla dzieci, obejrzeć pokazy antyterrorystów, policji i straży pożarnej, będą też motocykliści, a dla miłośników zwierząt psy i kucyki.

Komu gra pójdzie lepiej - piłkarzom z 1.2. i 3. klas szkół podstawowych, czy politykom i sportowcom przekonamy się już wkrótce. Tym razem jednak to nie wygrana na boisku będzie najważniejsza, a to, żeby tego dnia być razem na PGE ARENIE i wspólnie zadbać o pomoc dla tych naprawdę potrzebujących.

Wstęp na mecz będzie za symboliczne 5 zł, ale Organizatorzy: Pomorskie Hospicjum dla Dzieci będzie wdzięczne za każdą „cegiełkę”. Wszystkie datki zabrane tego dnia zasilą bowiem budżet Hospicjum.

DO ZOBACZENIA NA PGE ARENIE 5 MAJA!

Źródło: PGE Arena

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora