Wyjątkowe wycieczki po zmroku, wizyty w miejscach normalnie nie objętych trasą zwiedzania, oraz specjalne dodatkowe atrakcje na tę jedyną w maju noc spędzaną tak samo w kilkudziesięciu krajach Europy mówić mogą tylko o jednej imprezie – Nocy Muzeów.

W tym roku odbędzie się ona również na PGE ARENIE! 

To będzie pierwsza Noc Muzeów do której dołączy bursztynowy stadion i także jako taka ma być ona niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zwiedzających. Gdańsk jest już od pewnego czasu jedną z głównych destynacji w Polsce, którą wybierają miłośnicy nocnego zwiedzania z kraju i z zagranicy. W tym roku chcemy, żeby zaplanowali oni swoją trasę koniecznie z zaznaczoną na niej PGE ARENĄ!

Trasa zwiedzania najpiękniejszego w Polsce stadionu zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje szykowane jako niespodzianki dla zwiedzających. Każdy zwiedzający będzie miał również możliwość wzięcia udziału w przygotowanych i prowadzonych przez przewodników konkursach, w wśród których nagrodą będzie także możliwość wygrania dwóch wejściówek na HIT muzycznego kalendarza 2014 roku w Polsce – koncert Justina Timberlake’a w Gdańsku - 19 sierpnia!

Zapraszamy Państwa serdecznie na PGE ARENĘ, która tej nocy będzie pięknie oświetlona od godz. 19:00 kiedy rozpoczniemy wycieczki, aż do godz. 1:00.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997 roku. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy. W 2012 roku w gdańskiej Nocy Muzeów brało udział 50 instytucji, które przyciągnęły 60 tysięcy odwiedzających.

Źródło: pgearena.gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora