Operator gdańskiego stadionu zaprezentował informacje o nowych atrakcjach na PGE Arenie.

Bungee jumping z wysokości 90 metrów, punkt widokowy na trybunach, a w środku stadionu warsztaty zdrowego żywienia dla najmłodszych  – to wszystko mamy dla Państwa na MAJÓWKĄ na PGE ARENIE! Obok nowych atrakcji na stadionie dostępne będą również w promocyjnych cenach: zwiedzanie stadionu, gokarty, kolejka tyrolska.

Czas spędzony na PGE ARENIE to czas dla całej rodziny, z atrakcjami równie interesującymi dla mamy, taty jak i dzieci. – Na naszych gokartach jeździć mogą już maluchy od 5 roku życia – mówi Paulina Drozdowicz z PitStop Gdańsk – Mniejsze i wolniejsze auta są przygotowane specjalnie z myślą o nich.Dzieci o rok starsze, mające przynajmniej 100 cm, mogą dodatkowo przeżyć emocje związane ze zjazdem kolejką tyrolską spod dachu stadionu. Ta atrakcja oferowana jest pod okiem instruktora i w specjalnym zabezpieczeniu. A zjazd to nie tylko ekscytujące przeżycie, ale także niezapomniane widoki. - Zjeżdżamy nad boiskiem, po 200 metrowej linie, oglądając stadion z perspektywy zupełnie innej niż normalnie dostępna– mówi Natalia Wingert, Kierownik Działu Zwiedzania i Atrakcji – Ta atrakcja jest też chętnie wykupywane przez wycieczki szkolne. Oprócz świetnej zabawy jest też bowiem formą integracji grupy. Dzieci wzajemnie się zachęcają i dopingują do zjazdu, który tam na górze wymaga często przełamania się i pewnej odwagi.

Od 1 maja tej odwagi trzeba będzie zebrać jeszcze więcej, bo na stadionie rusza… bungee jumping ze skokami z 90 metrów!

Jako jedyni w Gdańsku organizujemy skoki na bungee, wykorzystując do tego żurawia wieżowego, pozwalającego na oddanie skoku z wysokości 90m – wyjaśnia Mateusz Domagała z Bungee Jumping Gdańsk. Jak zapewnia pan Mateusz, sprzęt przygotowany do skoków to najwyższej jakości produkty renomowanych firm, gwarantujące bezpieczeństwo skoczka. Zespół składa się z przeszkolonych osób, które przygotują chętnych do skoku, pomagając im podjąć decyzję, która nie jest  łatwa… - Stojąc na dole wiele osób twierdzi, że nie boi się skoczyć, gdy tymczasem u góry zdecydowana większość z nich czuje strach mówi pan Mateusz. - Ale to normalna reakcja.  Oprócz przygotowania osoby do skoku pod względem bezpieczeństwa, kładziemy więc duży nacisk również na przygotowanie psychiczne skoczka, tak aby każdy kto wyjedzie na górę, nie wycofał się i dał sobie szansę na przeżycie niezapomnianych wrażeń.

pge arena

Niezapomnianych wrażeń choćby dlatego, że przed skokiem będzie okazja spojrzeć na stadion mocno nad nim górując! Taka możliwość dostępna jest wszystkim osobom, które ukończyły 16 rok życia. 

Również 1 maja, obok usługi zwiedzania stadionu, Arena Gdańsk Operator otwiera punkt widokowy, który umożliwi wszystkim chętnym zobaczenie PGE ARENY bez decydowania się na wycieczkę po obiekcie. – Wierzymy, że zwiedzanie stadionu, wszystkich jego zakamarków, będzie nadal cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem – mówi Natalia Wingert – Jednak dla osób, które nie mogą poświęcić nam całej godziny, a tyle wycieczki po stadionie zwykle trwają, będziemy mieli opcjępunktu widokowego. 

Zobacz galerie PGE Areny

W sezonie, od maja do końca września, będzie można skorzystać z niego codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00. Punkt widokowy znajduje się w górnych sektorach zielonej trybuny, a wejście dostępne jest od promenady zewnętrznej zaraz przy T29 Restaurant & Sports Pub. Wejście na punkt widokowy odbywać się będzie po wcześniejszym zakupieniu biletu w Punkcie Obsługi Klienta na stadionie i po przejściu przez oznaczone kołowroty prowadzące na klatkę schodową do sektorów 22 i 23. 

Majówka kojarzy się wielu z rozpoczęciem sezonu na grilla, dla nas to świetna okazja do nauczenia dzieci właściwego odżywiania. Tego dnia na stadionie firma ,,Salvit Prima”  razem z Operatorem Cateringowym Sports Hospitality prowadzić będzie warsztaty zdrowego odżywiania pod hasłem ,,Witaminy jedz za dwóch – w zdrowym ciele zdrowy duch!". Na  zajęciach dzieci dowiedzą  się z jakich produktów przyrządzić  smaczne i zdrowe śniadanie, jak zrobić lekką, wiosenną surówkę, będą wyciskać świeże soki z owoców racząc się prawdziwą bombą witaminową. Podczas spotkania, kiedy ich dzieci będą dobrze się bawić, rodzice będą mogli skorzystać z porad dietetyka oraz kucharza.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i skorzystania z atrakcji przygotowanych na Majówkę na PGE ARENIE!

Źródło: pgearena.gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora