Już niebawem w Gdańsku może dojść do kolejnego "Super Meczu" pomiędzy Lechią, a znaną europejską drużyną.

Po Barcelonie, teraz z drużyną "Biało-Zielonych" może zmierzyć się Manchester City.

W lipcu zeszłego roku na PGE Arenie odbyło się w ramach projektu Super Mecz spotkanie Lechia Gdańsk - FC Barcelona. Stadion zapełnił się niemal do ostatniego miejsca i śmiało można powiedzieć, że spotkanie odniosło marketingowy sukces. W 2014 roku w Trójmieście ma dojść do kolejnego wielkiego meczu.

Tym razem do Polski może przyjechać Manchester City. Jest to związane z przyjazdem tego zespołu na letnie przedsezonowe zgrupowanie. "The Citizens" mieliby obozować w Gniewinie, w ośrodku, gdzie podczas EURO 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii. Zwycięzcy turnieju byli wtedy zachwyceni pobytem na Kaszubach. 

Zaawansowane rozmowy toczą się już jednak nie w kwestii wyboru obiektu, ale w temacie doboru sparingpartnerów i dokładnego terminu zgrupowania. Miałoby się ono odbyć w połowie lipca - mówi trojmiasto.sport.pl Dariusz Tokarski, dyrektor ds. marketingu hotelu Mistral Sport. - Umów wciąż nie ma, bo Manchester City zdecyduje się na nasz hotel w momencie, gdy ustalone zostaną szczegóły związane ze sparingpartnerami. Manchester szuka zespołów o odpowiedniej klasie i to warunkuje ich przyjazd.

W gronie sparingpartnerów "The Citizens" wymienia się Lechię Gdańsk i poznańskiego Lecha. Jan de Zeuw, który pomaga Anglikom przy organizacji zgrupowania w Polsce nie ma jednak żadnych wątpliwości.

- W grę wchodzi tylko i wyłącznie Lechia Gdańsk - zapewnił Holender. 

Źródło: ekstraklasa.wp.pl / trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora