Ponad 100 osób odwiedziło PGE ARENĘ Gdańsk przynosząc dary dla Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza.

Lechia Gdańsk, Stowarzyszenie Kibiców Lwy Północy i Arena Gdańsk Operator zorganizowali dziś zwiedzanie stadionu z dodatkowymi atrakcjami czekającymi na gości w Muzeum Lechii i w T29 Sports Bar & Restaurant, w podziękowaniu za otwarcie serc dla potrzebujących.

Sobotni program dnia na stadionie został wzbogacony dodatkowymi atrakcjami, jak promocyjne zjazdy kolejką tyrolską spod dachu stadionu, zabawy z animatorkami w T29 i spotkania z gośćmi specjalnymi w Muzeum Lechii Gdańsk: Wojciechem Łazarkiem - byłym piłkarzem i trenerem Gdańskiej Lechii oraz selekcjonerem reprezentacji Polski, a także Bogdanem Adamczykiem, najskuteczniejszym zawodnikiem Biało-Zielonych w historii występów w Ekstraklasie.

Wszystko to w podziękowaniu  dla osób, które zdecydowały się przyjechać dziś na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, odpowiadając w ten sposób na apel Hospicjum i przynosząc dary rzeczowe dla placówki.

Wolontariusze dziękowali również za napełnianie hospicyjnych puszek. Była to już druga akcją PGE ARENY pn. „Zwiedzanie za pomaganie”. Pierwsze zorganizowane w listopadzie, dzięki wielkim sercom naszych gości, pomogło przetrwać zimę zwierzętom z gdańskiego schroniska „PROMYK”. Tym razem cel był jeszcze poważniejszy.

Staramy się ulżyć w bólu osobom chorym i cierpiącym oraz ich bliskim. W zespołowej posłudze hospicyjnej obejmujemy swoją troską dzieci i dorosłych zarówno w hospicjum stacjonarnym, jak i w hospicyjnej opiece domowej – mówi Ks. Jędrzej Orłowski, Dyrektor Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza – Dla naszych podopiecznych opieka jest bezpłatna, ale my rocznie potrzebujemy 2,7 mln zł na utrzymanie stacjonarnego Hospicjum dla Dorosłych, 1,6 mln zł na utrzymanie domowego Hospicjum dla Dorosłych, 880 tys. zł na utrzymanie Hospicjum dla Dzieci… Potrzeby można by wymieniać długo. Dziś wzruszyliśmy się witając osoby, które odpowiedziały na naszą akcję i przyniosły dary dla nas na PGE ARENĘ.

Inicjatorem tej soboty ze „Zwiedzaniem za pomaganie” był kustosz Muzeum Lechii Gdańsk – Zbigniew Zalewski, który zachęcał wszystkich kibiców do pomagania innym, a sam w czasie całego dnia dzielił się w muzeum ciekawostkami z bogatej historii Klubu.

Źródło: pgearena.gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora