Polska po mistrzostwach Europy rozgrywanych m.in. w naszym kraju stała się dla światowych klubów piłkarskich atrakcyjnym kierunkiem na obozy sportowe i mecze towarzyskie trojmiasto.sport.pl.

W lipcu na PGE Arenie odbyło się w ramach projektu Super Mecz spotkanie Lechia Gdańsk - Barcelona, a do hotelu Mistral w Gniewinie na lipcowy obóz przygotowawczy przyjedzie Manchester City (przeczytaj więcej TUTAJ). Czy drużyna prowadzona aktualnie przez menedżera Manuela Pellegriniego to jeden z zespołów drugiej edycji Super Meczu?

- Wiemy o zainteresowaniu Polską przez Manchester City, ale to nie my odpowiadamy za ewentualne ściągnięcie tego zespołu do Gdańska. Firma PSP zajmuje się projektem Super Mecz i na tym się skupiamy, a obóz angielskiej drużyny jest poza naszymi działaniami - mówi specjalnie dla trojmiasto.sport.pl Tomasz Rachwał, prezes Polish Sports Promotion.

Super Mecz w Gdańsku, w którym zagrała Lechia z piłkarską potęgą FC Barceloną, okazał się sukcesem. Zadowoleni byli wszyscy - kibice, operator stadionu, miasto, ale co najważniejsze, także organizator samej imprezy. Zapytaliśmy prezesa PSP, czy kolejna edycja również odbędzie się w Gdańsku.

- Czy będzie to Gdańsk, zobaczymy, choć trzeba przyznać, że na PGE Arenie czujemy się bardzo dobrze, jesteśmy już doświadczeni właśnie na tym obiekcie. Wiemy, jakie błędy popełniliśmy, znamy realia organizacji meczu właśnie tutaj. Wszystko jednak zależy od chęci operatorów stadionów i włodarzy danych miast. PGE Arena jest w czołówce stadionów, gdzie odbędzie się druga edycja Super Meczu. Jednak jeśli miasto i operator chcą konsumować, muszą dołożyć też swoją cegiełkę do projektu. Jesteśmy firmą i skupiamy się na zysku. Wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Oprócz PGE Areny rozważamy jeszcze trzy lokalizacje - dodaje Rachwał.

Firma PSP prowadzi rozmowy z operatorami stadionów w Polsce, jednak przyznają, że sami oczekują oferty. Jak ustosunkowują się do tego przedstawiciele PGE Areny?

- Trwają rozmowy z organizatorami Super Meczu, jednak nie podjęto jeszcze żadnej decyzji - ucina w rozmowie z trojmiasto.sport.pl rzecznik Arena Gdańsk Operator Katarzyna Pająk.

{joomplucat:1282 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Polscy kibice mogą być pewni, że do kraju przyjedzie z pewnością klub o światowej renomie. Firmie PSP zależy na przyciąganiu do Polski największych klubów, a wśród nich są czołowe drużyny Serie A, Primiera Division, Premier League czy Bundesligi.

- Skupiamy się na największych europejskich markach. W naszej orbicie są włoski Juventus i Milan, z Hiszpanii Real, jeśli chodzi o Anglię, to rozmawiamy z czterema klubami. Z pewnością ważną drużyną na naszej liście jest Bayern Monachium - wylicza prezes PSP.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że PSP nie chce, tak jak to miało miejsce w lipcu, organizować meczu z polskim zespołem. Czynione są pierwsze kroki do organizacji w Gdańsku spotkania Real Madryt - Manchester United. Podobno wstępnie zarezerwowany został wakacyjny termin na PGE Arenie.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora