lechia

Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź czyli hit II kolejki ekstraligi rugby już w sobotę.

Oczy całej Polski będą spoglądały w stronę północy, gdzie na boisku zagra mistrz z wicemistrzem Polski.

Rangi tego spotkania nie trzeba nikomu uświadamiać. Będzie to jeden z tych meczów, na który po prostu trzeba przyjść. Zarówno Lechia jak i Budowlani nie zagrają w swoich najsilniejszych składach, co w tym wypadku może być dodatkowym argumentem, żeby zjawić się przekornie na Traugutta.

W jakim celu? Sprawdzić czy obie piętnastki bez swoich kilku liderów potrafią zagrać na dobrym poziomie i prezentować podobny styl gry?

W składzie Budowlanych zabraknie z pewnością dwóch strategicznych zawodników. Merab Gabunia nie wspomoże zawodników formacji młyna, a Temo Sokhadze nie będzie dyrygował atakiem, a defacto całą drużyną. Czy ten fakt osłabi Budowlanych i myśl szkoleniową Mirosława Żurawskiego? Z pewnością nie będzie to ta sama drużyna, ale wicemistrz Polski i tak gwarantuje wyśmienity jak na polskie warunki poziom.

Jaka sytuacja w Lechii?
Drużyna trenowała pod okiem nowego sztabu i dopiero ten tydzień był pierwszym, poukładanym okresem po zmianie składu trenerskiego. Paweł Lipkowski zajął się formacją ataku, ale zanim jego praca przyniesie efekt musi upłynąć trochę czasu. Jak przyznaje sam szkoleniowiec – nie zamierzam zmieniać stylu gry Lechii w jeden moment, bo to nie możliwe. Do tego potrzeba czasu i wielkiej pracy. Trenuję zawodników z ataku ale cały czas poznaje ich i analizuję indywidualnie. Lechia to zespół z potencjałem w formacji ataku, który trzeba wykorzystać. O umiejętnościach pierwszej ósemki wszyscy wiedzą – dodaje.

Mecz z Budowlanymi to również szansa na wypróbowanie młodych zawodników, którzy w ubiegłym sezonie zdobyli wicemistrzostwo w rugby 7 i 15. Istnieje szansa, że trenerzy sięgną po nich w najbliższym meczu z Łodzią.

Zapraszamy na tej pojedynek, który rozpocznie się o godzinie 19.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29. Wszyscy Kibice mogą usiąść pod krytą trybuną, także nie ma problemu w razie ewentualnego deszczu. Wstęp bezpłatny.

Mecz Lechia-Arka ma też swój profil na Facebooku

Transmisja meczu w Internecie? Jakakolwiek transmisja meczów?
Telewizja Polsat SA, która ma wyłączność do transmisji z polskich boisk rugby, zabroniła pokazywania meczów ekstraligi w Internecie. Nie możemy zatem pokazać w sieci meczu Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź, ponieważ klub naraża się na karę finansową. Jak wiecie próbowaliśmy swoich sił w tym temacie transmitując kilka meczów ubiegłego sezonu. Wszystkie z nich cieszyły się dużą oglądalnością! Co więcej… Niestety Polsat nie pokaże również meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia, 22 września na PGE - wybrał bowiem mecz towarzyski reprezentacji Polski na Ogniwie Sopot… Uważamy, że meczu na PGE nie można traktować jako meczu promocyjnego Lechii Gdańsk tylko promocji polskiego rugby w ogóle. Futbol amerykański wykorzystał swoją szansę, tymczasem my – dzięki firmie SNG – dostaliśmy na tacy wspaniały obiekt, który dla władz Związku najwyraźniej jest takim sobie boiskiem do rugby. Jeśli żadna z telewizji nie pokaże meczu Lechia – Arka to będzie to klęska promocyjna i organizacyjna Polskiego Związku Rugby. Lechia niestety nie może w tym aspekcie nic zrobić.

Źródło: lechiarugby.pl