lechia

Rozpoczyna się tydzień przygotowujący drużynę Lechii do meczu z Budowlanymi Łódź.

Będzie to drugi pojedynek gdańszczan w sezonie 2012/2013. Czy będzie to szansa na rehabilitację po porażce z Pogonią Siedlce?

Pierwsza lekcja była dla biało-zielonych bardzo nieudana, ponieważ przegrali na własne życzenie 26:19. Kolejne spotkanie, Lechia powinna zwyciężyć jeśli marzy o obronie mistrzowskiego tytułu.

Przeciwnik natomiast klasowy, który w tym roku zamierza wygrać całą ligę, ponieważ ostatnie dwa sezony były dla Budowlanych „pechowe”. Dominacja w sezonie zasadniczym i porażka w finale zarówno dwa lata temu z Arką, jak w tym roku z Lechią.

Czy Lechię stać na wygraną z Budowlanymi?
Właściwie dopiero od meczu z beniaminkiem Lechię prowadzi dwóch trenerów w normalnym cyklu szkoleniowym. Do zespołu nie dołączył żaden nowy zawodnik, a ubiegłoroczny skład został utrzymany (istnieje taka możliwość, że Aleksander Nowicki oraz Grzegorz Janiec wyjadą grać do Francji. Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość - red.). Mecz z wicemistrzami Polski będzie realnym sprawdzianem sił biało-zielonych.
Spotkanie z Budowlanymi odbędzie się na stadionie przy Traugutta 29, sobota godzina 19.00 (czyli w sam raz po meczu piłkarzy z Piastem). Wstęp bezpłatny.

Źródło: lechiarugby.pl