Lechia Gdańsk przegrała mecz VI kolejki ekstraligi rugby w Łodzi z Master Pharm Rugby 17:44 (10:25). Biało-zieloni jechali do Łodzi walczyć o wygraną. Ich szanse na sukces były tym bardziej realne, że gospodarze nie grali w optymalnym zestawieniu.

Zabrakło m.in. dwóch kontuzjowanych zawodników na kluczowych pozycjach, czyli łącznika młyna i ataku. Lechia też nie grała w najsilniejszym składzie, bo choćby w I linii zabrakło Rafała Witoszyńskiego i Grzegorza Buczka, a w II linii Michała Krużyckiego.

Lechia bardzo obiecująco zaczęła ten mecz, bo po 10 sekundach Robert Wójtowicz wykorzystał błąd łodzian i położył piłkę na polu punktowym gospodarzy. Później już tak dobrze nie było, bo łodzianie dość szybko otrząsnęli się z tego niepowodzenia i do końca meczu byli stroną dominującą.

Boli nas ta porażka, bo przegraliśmy zbyt wysoko - powiedział trener Lechii Jurij Buchało. - Dobrze weszliśmy w mecz, mieliśmy swoje szanse, ale nie wszystko potoczyło się tak, jak chcieliśmy. Dały nam się we znaki nasze braki kadrowe w I i II linii. To było trochę tak, jak gra w hokeja bez bramkarza. Muszę jednak pochwalić chłopaków za podjętą walkę - dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Jurij Buchało zwrócił też uwagę na to, że Lechia jako jedyna w ekstralidze ma tylko jednego obcokrajowca w składzie i ciągle jest zespołem na dorobku, potrzebującym większego doświadczenia. Jego zdaniem udany debiut zaliczył Krzysztof Kowalewski.

W VII kolejce ekstraligi rugby kibice w Gdańsku będą mogli obejrzeć kolejne derby Trójmiasta. Lechia podejmuje Ogniwo Sopot. Początek meczu w sobotę, 3 października o godz. 19 na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej.

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk 44:17 (25:10)

Punkty dla Lechii: Robert Wójtowicz 10, Paweł Boczulak 5, Rafał Janeczko 2

Punkty dla Master Pharm: Pogorzelski 10, Serafin 5, Seerane 5, Justyński 5, Kramarenko 5, Karpiński 5, Matyjak 5, Lewandowski 4.

Lechia: Gigaszwili, Plich (Wojnicz), Kacprzak - Lademann (Kowalewski) Kossakowski - Płonka (Maszota), Olszewski, Smoliński - Boczulak (Janeczko) - Ćwieka - Górniewicz (Wesołowski), K.Bracik (Rokicki), Wójtowicz, Sajdowski - Niespodziany (Kruszczyński).

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora