Rugbiści Lechii Gdańsk zaprezentują się podczas meczu siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom.

Mecz odbędzie się w najbliższy piątek w ERGO ARENIE o godzinie 18.00! W przerwie tego szlagierowego spotkania na płycie boiska pojawi się drużyna seniorów, seniorek, a także mikrusów, czyli jedynej takiej grupy dla dzieci w Polsce, w której najmłodszy rugbista ma tylko 4 lata. Transmisja z meczu PlusLigi w Polsacie Sport.

Mistrzowie Polski zadebiutują na parkiecie siatkarskim, ponieważ w 57. letniej historii kluby rugbiści jeszcze nigdy na nim nie gościli. Prezentacje drużyny miały już miejsce m.in. podczas meczu piłkarzy Lechii Gdańsk z FC Barceloną, na stadionie żużlowców GKS Wybrzeże, ale nigdy na siatkówce.

W przerwie meczu na siatkarskiej arenie pojawi się najpierw młodzież, która zaprezentuje Hakę, czyli wojenny taniej Maorysów, charakterystyczny dla rugbistów Nowej Zelandii, kibice zobaczą także występ najmłodszych w Polsce adeptów rugby oraz prezentację mistrzów oraz mistrzyń Polski!

W zaplanowanym pokazie zawodnicy zaprezentują charakterystyczne dla dyscypliny elementy czyli m.in. wrzuty piłki do formacji autowej. Na koniec zostanie przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania cenne nagrody. Emocji z pewnością nie zabraknie, a obecność najbardziej utytułowanej drużyny ostatniego sezonu ekstraligi rugby doda siatkarzom LOTOSU Trefla pewności i więcej wiary w swoje siły!

Lechia Gdańsk

Drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk zajmuje obecnie 7. miejsce po sześciu kolejkach spotkań siatkarskiej PlusLigi. W ubiegłym tygodniu formacja prowadzona przez trenera Radosław Panasa wygrała z ówczesnym liderem tabeli, Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:0. Aby awansować w lidze trzeba wygrać najbliższe spotkanie, jednak rywal zrobi wszystko, żeby te plany pokrzyżować. Na swoim koncie ma już trzy zwycięstwa, w tym nad najbardziej utytułowanym polskim klubem XXI wieku - PGE Skrą Bełchatów.

Początek spotkania LOTOSU Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom już w piątek, 22 listopada, o godzinie 18.00. Bilety na to spotkanie w cenie już od 10 złotych można nabywać za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY i innych punktach dystrybucji.

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora