W sobotę, na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni zmierzyły się drużyny Arki Gdynia II oraz Lechii Gdańsk II.

Po bardzo zaciętym pojedynku, w którym arbitrem był Grzegorz Szostek lepsi okazali się zawodnicy z Gdańska i wygrali 15:12. Był to drugi mecz drużyny prowadzonej przez Juriego Bukhalo oraz Janusza Urbanowicza. Wcześniejszy odbył się w Poznaniu, gdzie biało-zieloni zremisowali 12:12.

Spotkanie w Gdyni było meczem nieoficjalnym jednak patrząc na to co się działo na boisku trzeba przyznać, że zawodnikom to nie przeszkadzało. Dawali z siebie wszystko dlatego derby stały na dobrym poziomie. Swoich młodszych kolegów chwalili nawet zawodnicy pierwszej drużyny Lechii, którzy przyjechali z Gdańska aby oglądać to widowisko.

W pierwszych 40. minutach spotkanie było bardzo wyrównane i tylko drużynie Lechii udało się zdobyć przyłożenie. Po kilku słowach od trenera w szatni obie drużyny zaczęły punktować, jednak do tego mogła się przyłożyć również słabsza defensywa po obu stronach, która wynikała z pewnością ze zmęczenia!

Mecz zakończył się wynikiem 15:12 dla Lechii i zanim jeszcze drużyny zeszły do szatni zastanawiano się nad kolejnym terminem! Teoretycznie do rewanżu może dość już za tydzień. To bardzo dobra wiadomość dla rugbistów oraz kibiców, którzy gorąco wierzą w te ekipy. Wielkie słowa uznania dla Lechii oraz Arki za zaangażowanie i wolę walki przez 80 minut.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Radosław Dabkiewicz, który otrzymał od firmy PitBull bon o wartości 500zł na wykonanie tatuażu.

Punkty Lechia: Sebastian Beśka, Karol Szymanowski, Radosław Dabkiewicz.

Skład Lechii Gdańsk II - 1. Karol Szymanowski, 2. Norbert Gniech, 3. Przemysław Auksztulewicz 4. Slava (nazwisko do uzupełnienia – red.),  5. Igor Olszewski, 6. (nazwisko do uzupełnienia – red.), 7. Aleksander Kochański, 8. Radosław Dabkiewicz, 9.Krystian Latopolski, 10.Dima (nazwisko do uzupełnienia – red.), 11. Grzegorz Bucholc, 12. Sebastian Beśka, 13. Vitaliy Masandik, 14. Kacper Paruszewski, 15. Adrian Kreft Rezerwa: 16. Szymon Weiss, 17. Karol Kordel, 18. Patryk Hanus, 19. Kamil Wasilewski, 20. Sebastian Dobkowski

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora