lechia

Przypominamy, że w sobotę 20 lipca o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29 zagrają rugbiści w I rundzie Ekstraligi rugby. Stawką jest mistrzostwo Polski, a sobotni mecz z Posnanią Poznań ma przybliżyć biało-zielonych do tego trofeum.

O tym, że RC Lechia ma rozgrywać swoje mecze na T29 mówiło się już w ubiegłym roku. Dzięki współpracy zarządu Lechii i MOSiR Gdańsk reprezentowanego przez Leszka Paszkowskiego w sezonie 2011/2012 rugbiści zagrają wszystkie mecze na miejskim stadionie przy Traugutta.

Nie wszystkie spotkania odbędą się jednak na głównej płycie, ponieważ do dyspozycji klubu będzie również boczna płyta z naturalną murawą. Podczas rundy jesiennej gdańskie Lwy z pewnością wejdą na główną płytę w meczu z Arką Gdynia, który już 17 września.

Trener Lechii Grzegorz Kacała: - Rozpoczynamy nowy sezon, w którym chcielibyśmy również włączyć się w walkę o złoty medal. Dołożymy starań, żeby zagrać w finale Ekstraligi rugby i przywieźć złoto do Gdańska. Droga do tego jest trudna dlatego potrzebuję zaangażowania wszystkich zawodników. Są w stanie to zrobić jednak musza skupić się na treningach i uwierzyć we własne umiejętności. W nowym sezonie trenujemy 4 razy w tygodniu plus treningi indywidualne. Wzmocnimy również nasze szeregi o kilka nowych twarzy. 2 nowych rugbistów powinniśmy zobaczyć już w pierwszym spotkaniu. Zapraszam wszystkich na sobotni mecz, którym rozpoczynamy nowy sezon. Jak co roku – proszę o doping i śledzenie meczów Lechii.

Lechia Gdańsk

Fotorelacje z meczów rugbistów Lechii

Lechia Gdańsk – Posnania Poznań
20 lipca godz. 16.00
stadion przy ul. Traugutta 29
wstęp bezpłatny

Źródło: RC Lechia